Advert
Advert
Advert

Erdoğan: "Türkiye'ye giriş yapan Suriyeli sayısı 150 bin"

BM 69. Genel Kurulu'nda bir konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan son 5 günde Türkiye'ye giriş yapan Suriyelilerin sayısını 150 bin olarak açıkladı.

Erdoğan:
Erdoğan:

NEWYORK - Birleşmiş Milletler 69. genel kurulu genel görüşmelerine katılmak için ABD'nin New York kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM genel kurulu 69. dönem genel görüşmelerine katılarak kurula hitaben bir konuşma yaptı.

Konuşmasında son günlerde Suriye’nin Kobani şehrinden, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine geçen Suriyelilerin sayısını 150 bin olarak açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM genel kurulunda yaptığı açıklamada “Irak’tan göçen 30 bin Ezidi’ye kucak açan biz olduk. New York’a hareketimizden hemen önce, Suriye’den kaçmak zorunda kalan Kürtlere sınırlarını açan ve onlara insani yardım sağlayan da yine biz olduk. Sadece son 5 günde ülkemize giriş yapan Suriyelilerin sayısını 150 bin olarak arkadaşlarım bana bildirdi“ ifadelerini kullandı. (İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
TACETTİN ÇOBAN     2014-09-25 BAŞIMIZA BELA ETTİN SAYIN ERDOĞAN BU SURİYELİ ARAPLARI.ZİNA ARTTI,FUHUŞAT ARTTI,NAMAZ NİYAZ AZALDI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!