Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Erdoğan son kez YAŞ'lanıyor

Erdoğan son kez YAŞ'lanıyor

Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Ağustos ayı olağan toplantısı bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başlıyor. Toplantıda, bayrağın indirildiği Diyarbakır'daki 2. Hava Kuvvet Komutanlığının lağvedileceği belirtiliyor.

Giriş Tarihi: 4 Ağustos 2014 Pazartesi 07:30
Erdoğan son kez YAŞ'lanıyor

Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Ağustos ayı olağan toplantısı bugün başlıyor. Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu'nda yapılacak YAŞ toplantısı, 6 Ağustos Çarşamba günü sona erecek. YAŞ'ta alınan kararlar, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulduktan sonra kamuoyuna açıklanacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık yapacağı YAŞ toplantısında terfi sırasında bulunan albay, general ve amirallerin bir üst rütbeye yükseltilmesi, general ve amirallerin görev sürelerinin uzatılması ve emeklilik işlemleri ile disiplinsizlik durumları nedeniyle TSK'dan ayrılacak personelin durumu da görüşülecek.

Başbakan Erdoğan başkanlığında yapılacak YAŞ toplantısına Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, EDOK Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele katılacak.

Bayrak indirilen komutanlık lağvediliyor
Şura’da Diyarbakır'da bayrağın indirildiği 2. Hava Kuvvet Komutanlığının lağvedileceği belirtiliyor. Eskişehir'de yeni bir komutanlık oluşturulacağı ve Eskişehir merkezli 1. Hava Kuvvet Komutanlığı ve Diyarbakır merkezli 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’nın görevlerinin buraya devredileceği ifade ediliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da Ulaşıma Vizyonel Bakış

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com