Advert
Advert
Advert

Erdoğan: Seçim 1 Kasım'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamalarda seçimin 1 Kasım’da yapılacağını söyledi.

Erdoğan: Seçim 1 Kasım'da
Erdoğan: Seçim 1 Kasım'da

Cuma namazı sonrası gazetecilerin kendisine yönelttiği soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin 1 Kasım'da yapılacağı işareti vererek, “1 Kasım’da inşallah Türkiye tekrar seçimi yaşayacaktır. 45 günün sonunda da tekrar Meclis Başkanımla bir görüşme daha yapacağım ve bu görüşmeyi yaptıktan sonra da hayırlısıyla ülkemizi bir erken seçime götüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Gelinen noktada zaman kaybetmenin peşinde olmayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’na hitaben, “O zat; 'Beştepe'yi tanımıyorum, gitmem.' diyordu. Beştepe'yi tanımayanı Beştepe'ye niye çağırayım? Zaman kaybetmeye gerek var mı? Cumhurbaşkanı seçime götürebilir mi? Götürebilir.” dedi.
Pazartesi günü 45 günlük sürenin son bulacağını ve 45 günün sonunda da Meclis Başkanı ile tekrar görüşme yapacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurulacak olan seçim hükümeti hakkında da değerlendirmelerde bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçim hükümetini parlamento içinden, gerekirse parlamento dışından da almak suretiyle kabineyi oluşturur ve seçime gideriz. Seçim güvenliği konusunda da tedbirler alınıyor.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan sert açıklama:
Erdoğan'dan sert açıklama: "Racon kesilecekse bizzat ben keserim!"
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu