Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Erdoğan o konsoloslara sert tepki gösterdi

Erdoğan o konsoloslara sert tepki gösterdi

Erdoğan o konsoloslara çattı: “Siz kimsiniz, sizin ne işiniz var orada” Türk Girişimciler Kurultayı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, duruşmaya katılan konsoloslara sert tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 26 Mart 2016 Cumartesi 14:57
Erdoğan o konsoloslara sert tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı duruşmaya katılan konsoloslara sert tepki gösterdi.

Türk Girişimciler Kurultayı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandığı duruşmaya katılan konsoloslara sert tepki göstererek, “Siz kimsiniz, sizin ne işiniz var orada” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dün malum bir gazetecinin mahkemesi vardı. Bu yargılamaya katılanların durumu çok önemli. İstanbul'daki konsoloslar mahkemeye geliyor. Siz kimsiniz ya, sizin ne işiniz var orada? Yani diplomasinin de bir adabı var. Burası senin ülken değil, Türkiye." diyerek tepki gösterdi.

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen Dünya Türk İş Konseyi Kurultayı'nda konuşan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Dün malum bir gazetecinin mahkemesi vardı. Bu yargılamaya katılanların durumu çok önemli. İstanbul'daki konsoloslar mahkemeye geliyor. Siz kimsiniz ya, sizin ne işiniz var orada? Yani diplomasinin de bir edebi var, adabı var. Burası senin ülken değil, Türkiye. Sen konsolosluk binası veya konsolosluk sınırları içerisinde hareket edebilirsin, diğerleri izne tabidir. Bunlar kalkıp bu ülkenin içerisinde bir gövde gösterisini yapabilecek kadar haddi tecavüz edebiliyorlar. Oynanan oyunun tarzını göstermesi bakımından bu çok önemli. Demokrasi, insan hakları, özgürlük, seçim laflarını dillerinden düşürmeyenlerin, halkın desteğini alarak iş başına gelenlerle darbeciler karşı karşıya geldiğinde tercihlerinin hangisinden yana olduğunu hep birlikte takip ediyoruz, görüyoruz."  (İLKHA)YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com