Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Erdoğan karar verdi: Referandum

Erdoğan karar verdi: Referandum

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2010 Pazartesi 20:22
Erdoğan karar verdi: Referandum

bugünse kesin kararını ve izleyecekleri yolu açıkladıHaber 7

Uzun zamandır tartışılan ve son olarak HSKY'nın kriz oluşturan Erzurum savcılarının yetkilerini görevden alması olayından sonra tekrar gündeme gelen Yargı reformu için Başbakan Erdoğan referandumu adres gösterdi.

İspanya'da konuşan Başbakan Erdoğan, yargı reformu için çalışmalarını sürdürdüklerini ve sonucunda muhalefet partilerine sunacaklarını açıkladı. Erdoğan yargı reformuna sıcak bakmayan muhalefet partilerinin tutumlarını devam ettirmesi halinde ise referanduma gitmek için girişimlere başvuracaklarını anlattı.

Erdoğan konuya ilişkin olarak şunları kaydetti:

"Yargı reformuyla alakalı olarak, bu konuda biz bir konsensüs oluşsun, iktidar, muhalefet, Parlamento içerisindeki tüm siyasi partiler, bu tür anayasa değişikliğini hangi maddelerde nasıl olacaksa bunu birlikte yapmanın arzusu içerisindeyiz.

Tabi şu anda ana muhalefet ve ikinci muhalefet partisinin bu konuya bir desteğinin olmadığını biliyoruz. Bizler iktidar partisi olarak çalışmamızı şu anda sürdürüyoruz. Bu çalışmamızı bir noktaya kavuşturduktan sonra bu adımı yine bütün muhalefet partilerine de bu sürece katkılarının olup olmayacağını kendilerine müzakere etmek suretiyle götüreceğiz. Müzakerede bize katkı verirler veya vermezler. Vermemeleri halinde de bizler Parlamento'ya bunu götürmenin şu anda gayreti ve düşüncesi içerisindeyiz. Parlamento'ya götürdükten sonra da referandum için yeterli sayıyı almamız halinde bunu halka götüreceğiz. 

Şu anda yargı reformu konusunda ülke genelinde siyasi partiler değil, bunun dışında tüm sivil toplum kuruluşları ve halkımız böyle bir beklenti içerisinde. Referandumdan da bu konuda, beklentilere cevap verecek bir sonuç çıkacağına inanıyorum."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com