Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Erdoğan, 'İsrail'in Kudüs'te Harem-i Şerif'e yönelik ihlalleri kaygı verici'

Erdoğan, 'İsrail'in Kudüs'te Harem-i Şerif'e yönelik ihlalleri kaygı verici'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Parlamentosu üyesi Arap vekilleri kabulünde, İsrail'in Kudüs'te Harem-i Şerif'e yönelik ihlallerinin kaygı verici olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2015 Salı 02:03
Erdoğan, 'İsrail'in Kudüs'te Harem-i Şerif'e yönelik ihlalleri kaygı verici'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail Parlamentosu üyesi Arap vekilleri Tarabya Köşkü'nde kabulünde, İsrail'in Kudüs’te Harem-i Şerif’e yönelik ihlallerinin kaygı verici olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arap Değişim Hareketi Başkanı ve Meclis Başkan Vekili Ahmed Tıbi, Ortak Arap Listesi ve Toplumcu Parti Üyesi Cemal Zehalika, İslami Hareket Üyesi Taleb Ebu Arar ve Değişim İçin Arap Partisi Genel Sekreteri Üsame Saadi'den, Kudüs'te Harem-i Şerif'e yönelik ihlaller ve bölgedeki gelişmeler hakkında bilgi aldı.

Arap milletvekillerini kabulünde, barış süreci, Filistinliler arası uzlaşı, Türkiye'nin Batı Şeria ve Gazze'deki yatırımları ve Filistinlilere yaptığı insani yardımlar hakkında bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1948 Araplarının İsrail’de kendi hukuklarını, kendi benliklerini ve kimliklerini korumalarının önemine değinerek, İsrail'in Kudüs’te Harem-i Şerif’e yönelik ihlallerinin kaygı verici olduğuna dikkati çekti.

İsrail'in ihlallerini kınadıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, uluslararası toplumun da bu konuda artık inisiyatif alması gerektiğini belirtti.

İsrail'in Kudüs ve Mescid-i Aksa konusundaki politikalarında gözle görülür değişiklikler olduğuna, ihlallerin de bunun uzantısı olduğuna işaret eden Knesset üyesi konuklar ise, başta Kudüs olmak üzere Filistin konusunda sergilediği duyarlılıktan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Birecik’te Toz Esrar Yaklanadı: 2 kişi tutuklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com