Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Erdoğan internet medyası ile buluştu

Erdoğan internet medyası ile buluştu

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2010 Cumartesi 22:03
Erdoğan internet medyası ile buluştu

görüşmesinin ardından internet medyasıyla buluştu, medyadaki tanımlamalara karşı çıktı.

ZAMAN

Erdoğan, internet habercileriyle buluştu

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, internet medyası ile 'İnternet Habercileri Buluşması' toplantısında biraraya geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in açış konuşması ile başlayan buluşmada, sektörün sorunları konuşuldu.

Çelik, konuşmasında "yandaş ve yoldaş" medya ayrımına vurgu yaptı. Medyadaki tanımlamaların yanlışlığına dikkat çeken Çelik, "Yandaş ve yoldaş medya olmasından rahatsız olurum. Demokratik ülkelerde tek seslilik yok. Medya bizi eleştirsin ama sabahtan akşama kadar hakaret etmek eleştiri değil." dedi.

Toplantıda Başbakan Erdoğan, "İnternet konusunda daha işin başında sayılırız. O yüzden önlemleri almak zorundayız. Otokontrol ile internetin bir canavar olmasını engellemek ve yararlı hale getirmek zorundayız. İnternette sansürü kısıtlamayı kabul etmiyoruz ama otokontrol ile internetin de kendini artık daha sıkı denetlemesi gerekiyor."dedi.

Haber sitelerindeki rekabet ve hız sırasında bazen sınırların zorlandığını belirten Erdoğan, "Mahremiyet, kişilerin haklarının korunmasında kimi zaman istenmeyen sonuçlar ortaya çıkıyor. Esas olan otokontroldür. İnternet medyasının bu noktada çok daha hassas olmasını rica ediyorum."şeklinde konuştu.kullan

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Hepimiz aynı gemi içindeyiz. Ve aynı istikamete doğru yol alıyoruz. Kimsenin tahrikine gelmememiz gerekiyor.

Bugüne kadar görüşleri sorulmayan fikirlerine başvurulmayan kesimleri tek tek dinliyor ve onların önerilerinin politikalarımıza ışık tutması yönünde gayret ediyoruz.Ben internet medyasının milli birlik ve kardeşlik projesinde kilit rol oynacağına inanıyorum. Bu kadar hayatı etkileyen medyanın bu sürecin dışında kalamayacağını düşündük.

Görüyoruz ki ocaklar sönüyor, analar ağlıyor. Biz terörün bu ülkenin kaderi olmadığına inanıyoruz. Milli Birlik kardeşlik projesine kimse farklı kılıf uydurmasın. Kürt açılımı gibi... Bunların hepsi denilmiştir. Adına Güneydoğu, ister kürt sorunu deyin. Önemli olan zarf değil önemli olan mazruf... Bu projenin adı Milli Birlik ve Kardeşlik olmalı ve bu sürecin adı da Demokratik açılım olmalı dedik. "

Bu ülkede gençler ölüyor. Bu ülkede anneler ağlıyor... Bu ülkede ocaklar sönüyor. Bu ülkenin enerjisi ve kaynakları sonu gelmez konularda heba ediliyor. Buna dur demek zorundayız. Hükümet olarak yaptığımız da budur. Biz terörün, gençlerin ölümünün bu ülkenin kaderi olmadığına inandık. Biz ayrımcılığın bu ülkenin hayrına olmadığına inandık. Bu süreç tüm engellemelere ve provakasyonlara devam edecek.

Şehit cenazelerini istismar ederek siyaset yapanlar sürecin karşısındadır. Şehit musalla taşında sadece dualar bekler. Musalla taşındaki şehite slogan yüklenmez. Bu siyasi istismardan başka hiç bir şey değildir."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com