Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Erdoğan G-20 Enerji Bakanları Toplantısı'nda konuştu

Erdoğan G-20 Enerji Bakanları Toplantısı'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da gerçekleştirilen ve G-20 ülkelerinin enerji bakanları ile enerji sektöründe dünyanın en büyük temsilcilerini bir araya getiren toplantıya katıldı.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2015 Cuma 19:55
Erdoğan G-20 Enerji Bakanları Toplantısı'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin dönem başkanı olarak gerçekleştireceği G-20 Zirvesi kapsamında, İstanbul’da gerçekleştirilen ve G-20 ülkelerinin enerji bakanları ile enerji sektöründe dünyanın en büyük temsilcilerini bir araya getiren toplantıya katılarak bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 tarihindeki ilk Enerji Bakanları Toplantısı’na ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, G-20’nin dünya ekonomisinin yüzde 85’ini, dünya ticaretinin yüzde 75’ini ve dünya nüfusunun üçte birini oluşturan büyük ve önemli bir platform olduğuna değinerek, bu platformun iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Bugün dünyanın önde gelen ekonomileri arasında finansal ve makroekonomik konularda var olan güçlü bir koordinasyonda G-20’nin önemli payının olduğunu belirten Erdoğan, G-20 ülkelerinin temel meselesinin güçlü, sürdürülebilir, dengeli ve kapsayıcı küresel büyüme olması gerektiğini ifade etti.

Erdoğan, Türkiye’nin G-20 dönem başkanlığını üstlendiğinde önceliklerini; uygulama, yatırımlar ve kapsayıcılık olarak üç başlık altında topladığını ifade ederek, bu başlıklar altında yürütülen çalışmalara ve bu çalışmalardan elde edilen raporlarda yer alan bazı bilgileri de konuşmasında belirtti.

Sorunların küreselleştiği bir dünyada dayanışma, diyalog ve iş birliğine öncelik verilmediği takdirde karşılaşılan meselelere uygulanabilir çareler üretilemeyeceğinin altını çizen Erdoğan, “Geçtiğimiz yılki zirvede kabul edilen G-20 Enerji İşbirliği İlkeleri’nin bu alandaki iş birliğine çerçeve oluşturdu.”  dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hedefimiz bu ilkelere içerik kazandırmak ve aramızdaki iş birliğini derinleştirmek olmalıdır.” diyerek, Türkiye’nin ilkini düzenlediği G-20 Enerji Bakanları Toplantısı’nın, bir sonraki dönem başkanı Çin tarafından da sürdürülecek olmasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Memura karne ve ek zam geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com