Advert
Advert
Advert

Erdoğan Duran açıkladı: Her yerde yapılması mümkün değildir

Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz tarafından gündeme getirilen ‘Karaköprü Güzelşehir’de Kadın Doğum Hastanesi’nin yeri konut alanına dönüştürüldüğüne yönelik iddialara İl Sağlık Müdürü Erdoğan Duran, cevap verdi.

Erdoğan Duran açıkladı: Her yerde yapılması mümkün değildir
Erdoğan Duran açıkladı: Her yerde yapılması mümkün değildir admin
 
 
Urfa Değişim Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Duran, bu tip tasarrufların Sağlık Bakanlığı’nın Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde yapıldığını belirtti. Duran, şunları kaydetti:”Hastanelerin yatak kapasitesi, kişi başına düşmesi gereken yatak oranları, Avrupa ülkelerine bakılarak belli bir yatak kapasitesi belirleniyor. Son 5 yıldır yapılan sağlık yatırımları, il ve ilçelerimizde yapılan hastanelerimizle birlikte Sağlık Bakanlığı’mız bununla ilgili yeni bir değerlendirme sürecine giriyor. O arazi ile ilgili gelişmeler, zaman zaman basına yansıdı. Hastanemiz o yerle ilgili bir hastane yapılması noktasında her hangi bir tasarrufta bulunmuyor. Bahsedilen yer, 1700 yataklı yer tamamlandığında konum olarak birbirlerine çok yakın yerler olacak. Mehmet Akif İnan Hastanesi açısından da Şehir Hastanesi tamamlandığında bir sorun olacak; çünkü iki hastane arası 1,5 kilometre mesafede olacak. Sağlık Bakanlığı’mızın hep personel sayısı hem de personel istihdamı noktasında her yerde hastane yapma politikası yok. Artık bunlardan vazgeçiliyor. Her mahallede hastane olması mümkün değil.”
 
HER YERDE BİR HASTANENİN OLMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR
 
Şehir Hastaneleri ile ilgili kapsamlı bir çalışmanın yürütüldüğünü ifade eden Duran, şöyle konuştu:”Sağlık Bakanlığımızın da Türkiye’deki sağlık politikaları gereği, her mahallede değil, belli bölgelerde şehir hastaneleri, kendi bünyesinde hastaneleri bir araya getirecek. Yaklaşık 3-4 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor. Bahsedilen konum ile ilgili bir hastane projesi yok Sağlık Bakanlığı’nın. il Sağlık Müdürlüğü’nün bilgisi dışında Özelleştirme Genel Müdürlüğü ile görüşerek bu arazilerin özelleştirmeye devredildiğini biliyoruz. Bahsedilen o alanın o mudur, değil midir? Bilmiyorum. Sağlık Bakanlığı tarafından bu şekilde değerlendirilmiş olabilir. İlin dışındaki tasarruflardır. Her yerde bir hastanenin olması mümkün değildir. Eski, atıl hastanelerin değerlendirilmesi noktasında da gerekli istişareleri yapıyoruz. Mevcut durumları kesinleştirdikten sonra kamuoyuyla paylaştıracağız.
” SAADET PARTİSİ İL BAŞKANI YANMAZ’IN AÇIKLAMASI
 
Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz ise şu açıklamalarda bulunmuştu:”Yeni imara açılan alanlarda imar çalışmaları yapılıyor. Sosyal donatılar, park alanları, yollar, eğitim alanları, belediye imar komisyonlarından belediye meclislerine geliyor. Mecliste oy birliği ile geçiyor. Ama Ankara’dan İl Özelleştirme İdaresi tarafından sosyal alanları ve donatıları cami, okul gibi alanların konut alanı ilan edilmesi gibi. Konut alanı ilan ediliyor daha sonra. Atanmışlar, seçilmişlerin üstünde bir konuma geliyor. Maşuk, TOKİ’de böyle bir ilan oluştu. Karaköprü Güzelşehir’de Kadın Doğum Hastanesi’nin yeri konut alanı ilan edildi. Doğum oranın en fazla illerin başında gelen Şanlıurfa. Kadın doğum hastanesine acil ihtiyaç varken böyle bir şey yapmak akıl tutulmasıdır. Konuta açmakla şehri yaşanmaz bir hale getiriyorlar bu noktada.”
Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi İl Başkanı Niyazi Yanmaz tarafından gündeme getirilen ‘Karaköprü Güzelşehir’de Kadın Doğum Hastanesi’nin yeri konut alanına dönüştürüldüğüne yönelik iddialara İl Sağlık Müdürü Erdoğan Duran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Misafir     2017-10-05 Beceriksiz saglık muduru inş en kısa surede gorevden uzaklaltırılır. Burnunun ucundan haberi yok hastane arazisi soruluyor kendisine...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu