Advert
Advert
Advert

Erdoğan Deprem Bölgesinde

Erdoğan Deprem Bölgesinde
Erdoğan Deprem Bölgesinde

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, deprem felaketinde 41 kişinin hayatını kaybettiği Elazığ'ı ziyaret etti. Bölgede en fazla hasarı gören köylerde inceleme yapan Erdoğan, "Ramazan Bayramı'na kadar konut sorununu çözeceğiz" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 41 kişinin ölümüyle sonuçlanan deprem felaketinin yaşandığı Elazığ'da incelemelerde bulundu. Kovancılar ilçesine bağlı Okçular köyü başta olmak üzere, hasar gören bölgeleri ziyaret eden Erdoğan'a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başbakan Erdoğan ziyareti sırasında sohbet ettiği köylülere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Çadırlarda kalan vatandaşları da ziyaret eden Erdoğan, daha sonra köy meydanında halka seslendi.
Başbakan Erdoğan, depremde 41 kişinin ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Ölenlerden 20'sinin çocuk olduğunu ifade eden Erdoğan, "Bizler, ölenle ölünmeyeceğini bilenlerdeniz. Fakat bundan sonrasını nasıl planlayacağız, bundan sonrasına nasıl adım atacağız, bu konuda sorumluluk mevkiinde olanlar olarak çalışmalarımızı yaptık" dedi. Başbakan Erdoğan, bölgede zemin etütleri yapmak suretiyle yeni bir planlama ve projelendirme çalışması gerçekleştirileceğini ifade ederek, "Çalışmalar kapsamında bana
örnek projeleri sundular. Bu örnek projelere göre hem konut hem ahır birlikte olmak suretiyle buralarda bu tür bir projelendirme ile yeni bir yapılandırmaya gideceğiz. Zemin etütleri nereyi uygun görüyorsa orada bir yapılanmaya gideceğiz. TOKİ Başkanı'mız ekibiyle beraber ilk çalışmalarını yaptı. İlgili tüm bakanlıklar konuyla yakından ilgileniyor. Ramazan Bayramı'na kadar konut sorununu çözeceğiz" diye konuştu.

 İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!