Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kaymakamları ağırladı

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kaymakamları ağırladı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kaymakamları ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bölgenin yeniden inşası için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Erdoğan konuşmasında; “Gerekirse belediyelerin araç gereçlerine el koyarak, gerekiyorsa diğer kurumların imkânlarını kullanarak, bölgede hayatı bir an önce normale döndürmemiz şarttır” dedi.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2016 Çarşamba 09:18
Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kaymakamları ağırladı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde muhtarlardan sonra kaymakamları ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölücü terör örgütü PKK’nın eylemlerine destek veren HDP’li belediyelere kayyım atanmasının işaretini verdi. Bölgenin yeniden inşası için çalışmaların sürdüğünü ifade eden Erdoğan, “Gerekirse belediyelerin araç gereçlerine el koyarak, gerekiyorsa diğer kurumların imkânlarını kullanarak, bölgede hayatı bir an önce normale döndürmemiz şarttır” dedi.

“ONU KÜLAHIMA ANLATSINLAR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda muhtar toplantılarının yanı sıra kaymakamlarla da buluşma toplantıları başlattı. Kaymakamlarla gerçekleştirdiği ilk buluşmasında Erdoğan, tek vatan vurgusu yaparak, “Bu sahtekarların söylediği, ‘Bizim bir vatan arayışımız yok’… Bunları biz yutmayız. Onu külahıma anlatsınlar. Bunların dertlerini biz biliyoruz. Vatan toprakları üzerinde yaşamak isteyenler bir hukuk devleti olan ülkemizde hukukun kendilerine tanıdığı neyse bu hakkı kullanmak suretiyle yaşamalıdır. Ben hangi haklara sahipsem sen de aynı haklara sahipsin. Rahat dur. Parlamentoya girmekse giriyorsun, makamlara geliyorsun daha ne istiyorsun? Ama dert başka. Dert bu güzel ülkemizi bölmek, parçalamak, buralardan tarihi hesaplarını kendilerine göre yerine getirmek” ifadelerini kullandı.

“BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEKSİNİZ”

Erdoğan, farklı bir devlet arayışı içinde olanların bedelini ağır ödeyeceğini belirterek, “Bu devletin içinde bir başka devlet olamaz. Birisi paralel devlet yapılanması diye çıkmış öbürü kendine göre bir başka devlet yapılanması anlayışıyla ortada dolaşıyor. Hiçbiriniz bu ülkede böyle bir arayışın karşılığını bulamayacaksınız. Bedelini de ağır ödeyeceksiniz ve ödüyorsunuz. Şehitlerimiz var ama biz buna inanarak yola çıktık” diye konuştu.

“HDP’Lİ BELEDİYELER PKK’NIN KONTROLÜNDE”

Yurdun Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara değinen Erdoğan, “Örgütün güdümündeki partiye mensup belediyeler tamamen bunların kontrolü altına girmiş durumda. Kimi kamu görevlilerinin de gizli veya açık destek verdikleri anlaşılıyor. Güvenlik güçlerimiz büyük fedakarlık ve hassasiyetle teröristleri birer birer temizliyor. Burada mülki idare amirlerimize de önemli görevler düşüyor. Kaymakamlarımız kanunların kendilerine verdiği yetkiyi en etkili şekilde kullanarak örgütün yaptığı tahribatı gidermek ve belediyelerin yol açtığı boşlukları doldurmak için cesur şekilde harekete geçmelidir. Gerekirse belediyelerin araç gereçlerine el koyarak, gerekiyorsa diğer kurumların imkanlarını kullanarak, bölgede hayatı bir an önce normale döndürmemiz şarttır” açıklamasında bulundu.

“TERÖR DESTEKÇİLERİ ADALETE TESLİM EDİLMELİ”

Kaymakamlara devlet kurumları içinde terör örgütüne destek verenleri belirlemelerini söyleyen Erdoğan, “Ayrıca terör örgütüne destek veren kamu görevlileri de süratle belirlenip adalete teslim edilmelidir. Hiç beklemeyeceksiniz. Kim yapmış bu haysiyetsizliği, kim bu ihaneti yapmış tutacaksınız hemen yargıya teslim edeceksiniz. Gereğini yapacağız. Terör örgütünün ve ona destek veren imkân sağlayan yol gösteren çevrelerin oyunlarını artık çözdük” dedi.

“İHTİYACIMIZ OLAN CESARETLİ YÖNETİCİLER”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kaymakamlarımız, vali yardımcılarımız, valilerimiz bulundukları ilçeleri, illeri adeta avuçlarının içi gibi ezbere bilecekler. Her tehlikeyi her tehdidi anında bertaraf edecekler. Benim için başarının ölçüsü budur. Terörle mücadelede eksiğimiz kanun değil, bunun için gerekli kanun da var yönetmelik de var. İhtiyacımız olan bunları kararlılıkla uygulayacak ferasetli, azimli, cesaretli yöneticilerdir”

PARALEL İHANET ÇETESİNİ TEMİZLEMELİYİZ

“Paralel yapı” ile mücadele vurgusu yapan Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti: “Unutmayınız. Korkaklar hiçbir zaman zafer anıtı dikemezler. Aynı durum ülkemizin başka meselesi olan paralel devlet yapılanmasıyla mücadele için de geçerlidir. Paralel ihanet çetesinin içeride ve dışarıda ülkemize verdiği zararı şu anda bize en büyük husumeti besleyen ülkeler dahi başaramamıştır. Devlet geleneğimize de açık bir tehdit oluşturan bu yapı mensuplarını kamunun tüm kademelerinden süratle temizlemek mecburiyetindeyiz. Paralel yapıyla mücadele çalışmaları gerek MGK gerekse Devlet Denetleme Kurulumuz aracılığıyla yakından takip edilmektedir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine bağlı olan Devlet Denetleme Kurulu’nun öncelikli görevinin “paralel yapı” ile mücadele olduğunu belirterek, “Şu anda bana bağlı olarak çalışan Devlet Denetleme Kurulu en öncelikli görevi budur. Her kurumumuzu denetleyeceksin. Her kurumda bu tür kim varsa tespit edip hemen yargıda bunlar için süreci başlatacaksınız diye talimat verdim. Bu konu tamamen bir devlet meselesi, devletin güvenliği meselesidir. Sizlerden paralel devlet yapılanmasıyla ilgili çalışmaları daha dikkatli şekilde yürütmenizi istiyorum. Paralel yapıyla mücadelede desteğim daima yanınızdadır. İstediğiniz anda özel kalemime telefonla arayıp bu bilgileri verebilirsiniz” diye konuştu.

BAŞKANLIK SİSTEMİ TARTIŞMALARI

Konuşmasında yeni anayasa ve başkanlık sistemi vurgusu yapan Erdoğan, “İstikrar ve güven ortamının yeniden tesisiyle birlikte ekonomide ve demokraside kısa bir süre de olsa kesintiye uğrayan reformları devam ettirme kararındayız. Yeni anayasa bu reformlarımızın en önemli unsurlarından biridir. Başkanlık sistemi tartışmaları da bu çerçevede sürmektedir. Üstlendiğiniz görevler sebebiyle Türkiye’nin imkânlarını ve eksiklerini en iyi sizler biliyorsunuz. Birikimlerinizi hem yeni anayasa hem de başkanlık sistemi tartışmalarına katkı sağlayacak şekilde bakanlığımız aracılığıyla bir araya getirmenizin faydalı olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeni Akit Gazetesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com