Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Erdoğan candaşlara mı yaklaştı!

Erdoğan candaşlara mı yaklaştı!

Ergenekon ve Balyoz konusunda Başbakan Erdoğan'ı en çok eleştiren isimlerden biri olan Milliyet yazarı Mehmet Tezkan, bugünkü yazısında çarpıcı bir tespitte bulundu. Tezkan, artık Başbakan Erdoğan'la aynı çizgiye geldiklerini ileri sürerek, bu iddiasını "Biz ona yaklaşmadık, o bize yaklaştı" diyerek bir adım öteye taşıdı.

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2012 Cuma 11:40
Erdoğan candaşlara mı yaklaştı!
Ergenekon ve Balyoz konusunda Başbakan Erdoğan'ı en çok eleştiren isimlerden biri olan Milliyet yazarı Mehmet Tezkan, bugünkü yazısında çarpıcı bir tespitte bulundu. Tezkan, artık Başbakan Erdoğan'la aynı çizgiye geldiklerini ileri sürerek, bu iddiasını "Biz ona yaklaşmadık, o bize yaklaştı" diyerek bir adım öteye taşıdı. Operasyonların başladığı dönemde Deniz Baykal'ın "Ergenekon'un savcısıyım" sözüne "Ben de Ergenekon'un savcısıyım" sözleriyle karşılık veren Erdoğan'ın, kendileriyle aynı çizgiye geldiğini ileri süren Metmet Tezkan'ın bu yazısı çok konuşulacak gibi görünüyor. İşte Mehmet Tezkan'ın o yazısı... BAŞBAKAN’LA AYNI YERDE BULUŞTUK Veya şöyle söyleyebiliriz.. Başbakan da artık bizim gibi düşünüyor.. Veya.. Başbakan’la aynı çizgiye geldik de diyebiliriz.. Biz ona yaklaşmadık, o bize yaklaştı.. Ne konuda mı? Yargıdaki hoyratlık konusunda.. Yıllardır yazıldı, çizildi.. Delilsiz tutuklamalardan, öldürsen kaçmayacak kişilerin ‘kaçacak’ yaftasıyla tutuklanmasına.. Önüne gelenin içeri atılmasına kadar söylenmedik söz kalmadı.. Dinleyen oldu mu derseniz.. Olmadı.. Tam tersi iktidara yakın duranların, iktidarın arkasına hizalananların hedef tahtası olduk.. Biz, adil yargı dedikçe.. Hoyratlıkları gündeme getirdikçe.. Onlar.. Ergenekon dostu dediler.. Darbe yanlısı dediler.. Kısaca demediklerini bırakmadılar.. Efendim kurunun yanında yaş da yanarmış.. Büyük manzaraya bakmak lazımmış.. Ayrıntılar önemli değilmiş.. Üç beş kişi yanlışlık kurbanı olabilirmiş!.. Miş, miş, miş.. Ama dedik böyle olunca yargıya güven azalıyor.. Yalan dediler, hem de büyük yalan.. Ergenekoncuların oyunu.. Ergenekon dostlarının kara propagandası.. Onlarca somut örnek verdik.. Birini söyleyeyim.. 28 yaşındaki bir teğmen ‘sehven’ 33 ay tutuklu kaldı.. İki yıl, dokuz ay!.. Dinletemedik, dinlemediler.. * Önceki akşam Başbakan aynı sözleri söyledi.. Yargıya güven azalmaya başladı bunun görmek lazım dedi.. Başka neler söylemedi ki.. Tutuksuz yargılanacakken tutuklu yargılananlar var dedi.. Bu süreci yumuşatmamız lazım dedi.. 250. maddenin verdiği yetkileri istedikleri gibi kullanıyorlar dedi.. Dedi, dedi, dedi.. * Yıllardır söylediklerimizle aynı şeyleri söyledi.. Hoyratlığa son vereceğini ilan etti.. Önceki gece.. Sırf bu nedenle rahat bi uyku çektim.. * İnsan rüyasında düşünür mü? İlk defa oluyor, düşündüm işte.. Yıllardır yargıdaki hataları yazanları suçlayan arkadaşların nasıl u dönüşü yapacaklarını düşündüm.. Nasıl kıvıracaklarını hayal etmeye çalıştım.. Uykunun ortasında kendime sordum.. Büyük manzaraya bakın diyen kalemler, Başbakan’ın bu sözlerinden sonra devletleri hukuk devleti yapan küçük ayrıntılardır nutku atacaklar mı? * Müsaadenizle televizyonun başına gidiyorum.. O arkadaşları dinlemek için!
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

227 hakim ve savcının ihraç edildi-İşte ihraç edilenlerin isim listesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com