Advert
Advert
Advert

Erdoğan: "Bizim için IŞİD neyse PKK de odur"

Bayram namazı çıkışında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim için IŞİD neyse PKK de odur" dedi.

Erdoğan:
Erdoğan:

 Bayram namazını Sultanahmet Camisinde kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çıkışta önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin sınırlarının tehdit altında olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolayısıyla tüm bu gelişmelere karşı tedbirlerin azami ölçüde alındığını, atılması gereken tüm adımların atıldığını ve ulusal ve uluslararası bazda da hazırlıkların yapıldığını söyledi.

Süleymanşah'la ilgili de açıklamalarda bulunan Erdoğan, orada şuan 40 Mehmetçiğin olduğunu ifade ederek, "Onların kılına herhangi bir şeyin gelmesi halinde silahlı kuvvetlerimiz başta olmak üzere orada atacağımız adımlar malumdur, orada herhangi bir şeyde asla tereddüt etmeyiz, edemeyiz. Güvenli bölge içerisinde Süleyman Şah Türbesinin olmasını da istiyoruz." dedi.

Erdoğan, Türkiye'nin koalisyona katılmasını ise 3 şarta bağladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Üç şey yerine gelmedikçe koalisyonda yer almalıyız. Uçuşa yasak bölge konusu. İkincisi güvenli bölge, tampon bölge demiyorum. Üçüncüsü ise eğit-donat. İstediğimiz bölge içinde Süleyman Şah da yer alıyor.

HDP milletvekillerinin açıklamalarını da değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim için IŞİD neyse PKK de odur" ifadelerini kullandı.

Kobani düşerse çözüm süreci de biter yönündeki söylemlerin hatırlatıldığı Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendileri için çözüm sürecinin sona ermesi diye bir şey olmadığını söyledi. Erdoğan, "Çözüm sürecini sona erdirmek isteyenler bu bedeli ağır öder. Dağlara kaçırılan gençleri tek başına bırakamam. Çözüm sürecini engellemek isteyenler bedelini ödeyecek." dedi.

HDP milletvekillerini eleştirerek, Kobani'ye önem verdikleri kadar bölgeye de önem vermeleri gerektiğini söyledi. Erdoğan, "Kobani'yi ısrarla savunuyorlar da buraları niye savunmuyorlar. Kobani önemli de Güneydoğu önemli değil mi?" diye sordu.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in, Erdoğan'ın kendisine "Siz haklıydınız" dediği yönündeki sözlerinin hatırlatıldığı Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu konuda eğer Biden bu tür ifadeler kullandıysa Biden benim için tarih olur. Böyle bir şey söylediyse bizden özür dilemesi gerekir.”  ifadelerini kullandı. 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı