Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Erdoğan - Putin görüşmesinde imzalar atıldı

Erdoğan - Putin görüşmesinde imzalar atıldı

Türkiye ile Rusya arasındaki Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesi için imzalar atıldı.

Giriş Tarihi: 10 Ekim 2016 Pazartesi 21:20
Erdoğan - Putin görüşmesinde imzalar atıldı

Türkiye ile Rusya arasındaki Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesi için imzalar atıldı. Anlaşmayla Rus gazı Türkiye'ye taşınacak.

Mabeyn Köşkü'nde 1 saat 40 dakika süren bir görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ortak basın açıklaması yaptı.

Enerji Kongresi toplantısının 2 gün daha süreceğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bakanlar arası görüşmeler, uzmanlar arasındaki görüşmelerle bu kongre farklı bir zenginliğe kavuşacaktır. Bugün devlet başkanları olarak açılış konuşmalarında bir arada bulunduk. Ardından ikili görüşmeleri gerçekleştirdik. Ve bakanlarımız ikili görüşmelerine devam edecekler. Uzmanlarımız aynı şekilde görüşmeleri devam ettirecekler. Bu tabii ülkeler arasındaki enerji ile ilgili münasebetleri özellikle ilgilendiren konular. Bunun yanında ekonomik, siyasi, savunma, turizm ve kültürel görüşmeler de olacak. Sayın başkanla dolu dolu bir gün geçirdik. Rusya ile ilişkiler çok daha fazla farklı şekilde gelişecek.” dedi.

Görüşmede, Rusya ile Suriye konusunda ne gibi gelişmeler yapabileceklerini konuştukları söyleyen Erdoğan, “Özellikle Halep'teki gelişmelerde ne gibi bir strateji uygulayalım ki oradaki insanlar bir an önce barışa huzura kavuşsunlar. Bu konuda karşılıklı olarak görevlendirmelerimizi yaptık. Dışişleri Bakanlığımız, Genelkurmay Başkanımız ve MİT Müsteşarının da katılacağı toplantıyla bir araya gelinecektir. Türk akımı konusunu aramızda değerlendirmesini yaptık. Türk akımı ile ilgili olarak sürecin hızlandırılması konusunda az önce atılan imza ile noktayı koyduk. Bir diğer çok önemli husus Ak Kuyu Nükleer Enerji Santrali. Ak Kuyu Nükleer Enerji Santrali ile ilgili olarak burada bundan sonraki sürecin hızla devamında mutabatakımız nettir. Zaman kaybının önümüzdeki süreçte telafi edileceği inancındayım.” diye konuştu. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İran'da neler oluyor? Devrim muhafızları karargahı ateşe verildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com