Advert
Advert
Advert

Erbakan hoca Şanlıurfa’da anıldı

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 1. yıldönümünde anısına düzenlenen konferans ile anıldı.

Erbakan hoca Şanlıurfa’da anıldı
Erbakan hoca Şanlıurfa’da anıldı
Hayatını Türkiye'de İslam'ın siyaset bazında temsiline adayan merhum Necmettin Erbakan için Şehitlik çamlıkta düzenlenen konferansta hayat mücadelesi, azmi ve dünya çapında elde ettiği başarılar vurgulandı.

Gazeteci Yazar Nurettin Şirin’in konuşmacı olarak katıldığı konferans Kur’an’ı Kerim Tilaveti ile başladı. Mehmet Toprak Hoca’nın okuduğu Kur’an tilavetinden sonra Açılış konuşması için kürsüye gelen Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Halil Yiğit, Erbakan Hocanın hayat mücadelesini başlıklar halinde sıraladı.

Daha sonra kürsüye Konferans Konuşmacısı Gazeteci Yazar Nurettin Şirin, Erbakan’ın yakmaya çalışıldığı, İslami duyarlılığını yeniden nasıl dirilttiğini anlattı.

Şirin, Osmanlı yıkıldığında bölgeye bir kanser gibi yerleştirilen Siyonist İsrail devletine karşı koyamayan Müslümanların, Kudüs işgal edildiğinde tamamen güçsüz duruma düşen Müslümanların yeniden ayağa kalkmasına Erbakan öncülük ettiğini söyledi.Şirin konuşmasında; "Siyonst İsrail 1967’de 6 gün savaşlarında kuddüs şerife girmişlerdi. Siyonist Teoer Hellz çocukları Selahhattini Eyyübinin kabrini tekmelediklerinde onlar artık. Haçlı seferlerinin mutlak galipleri olduklarını ilan ediyorlardı.  Siyonistler Abdulhamit’i devirdiklerinde Ümmetin belini kırmışlardı. Osmanlıyı devirdiklerinde Ümmetin belini kırmışlardı ve Kuddüsü İşgal ettiklerinde İslam Ümmetin belini bu kez ağır bir şekilde kırdılar. Siyonistler azgınca arzı mav’ut  hayallarini gerçekleştirmeye çalışırken 1969 yılında mescidi aksa’yı ateşe verdiler. İşte burada Ümmetin ölmediğini o azgın, Siyonist ve haçlı güruhuna anlatacak kişi,  şu an andığımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan hoca oldu. O Teoer Hellz çocuklarına, Abdulhamid’in Çocuklarının ölmediğini hala dimdik ayakta olduğunu anlatan kişidir” dedi.
Mehmet Aslan / www.balikligol.com Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!