Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Erbakan hoca Şanlıurfa’da anıldı

Erbakan hoca Şanlıurfa’da anıldı

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 1. yıldönümünde anısına düzenlenen konferans ile anıldı.

Giriş Tarihi: 29 Şubat 2012 Çarşamba 10:12
Erbakan hoca Şanlıurfa’da anıldı
Hayatını Türkiye'de İslam'ın siyaset bazında temsiline adayan merhum Necmettin Erbakan için Şehitlik çamlıkta düzenlenen konferansta hayat mücadelesi, azmi ve dünya çapında elde ettiği başarılar vurgulandı.

Gazeteci Yazar Nurettin Şirin’in konuşmacı olarak katıldığı konferans Kur’an’ı Kerim Tilaveti ile başladı. Mehmet Toprak Hoca’nın okuduğu Kur’an tilavetinden sonra Açılış konuşması için kürsüye gelen Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Halil Yiğit, Erbakan Hocanın hayat mücadelesini başlıklar halinde sıraladı.

Daha sonra kürsüye Konferans Konuşmacısı Gazeteci Yazar Nurettin Şirin, Erbakan’ın yakmaya çalışıldığı, İslami duyarlılığını yeniden nasıl dirilttiğini anlattı.

Şirin, Osmanlı yıkıldığında bölgeye bir kanser gibi yerleştirilen Siyonist İsrail devletine karşı koyamayan Müslümanların, Kudüs işgal edildiğinde tamamen güçsüz duruma düşen Müslümanların yeniden ayağa kalkmasına Erbakan öncülük ettiğini söyledi.Şirin konuşmasında; "Siyonst İsrail 1967’de 6 gün savaşlarında kuddüs şerife girmişlerdi. Siyonist Teoer Hellz çocukları Selahhattini Eyyübinin kabrini tekmelediklerinde onlar artık. Haçlı seferlerinin mutlak galipleri olduklarını ilan ediyorlardı.  Siyonistler Abdulhamit’i devirdiklerinde Ümmetin belini kırmışlardı. Osmanlıyı devirdiklerinde Ümmetin belini kırmışlardı ve Kuddüsü İşgal ettiklerinde İslam Ümmetin belini bu kez ağır bir şekilde kırdılar. Siyonistler azgınca arzı mav’ut  hayallarini gerçekleştirmeye çalışırken 1969 yılında mescidi aksa’yı ateşe verdiler. İşte burada Ümmetin ölmediğini o azgın, Siyonist ve haçlı güruhuna anlatacak kişi,  şu an andığımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan hoca oldu. O Teoer Hellz çocuklarına, Abdulhamid’in Çocuklarının ölmediğini hala dimdik ayakta olduğunu anlatan kişidir” dedi.
Mehmet Aslan / www.balikligol.com YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com