Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Ensar Vakfı'ndan 'İnsan-Vahiy ilişkisi' semineri

Ensar Vakfı'ndan 'İnsan-Vahiy ilişkisi' semineri

Ensar Vakfı Aksaray şubesi, "İnsan-Vahiy İlişkisi" konulu seminer düzenledi. Vakıf önceki senelerde de düzenlediği aylık seminerlerinin bu sene ilkini şube binasında gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 17 Ekim 2014 Cuma 06:08
Ensar Vakfı'ndan 'İnsan-Vahiy ilişkisi' semineri

Vakıf önceki senelerde de düzenlediği aylık seminerlerinin bu sene ilkini şube binasında gerçekleştirdi.

Seminere konuşmacı olarak Aksaray Üniversitesi İslami İlimler Akademisi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sami Yıldız katıldı.

“İnsan-Vahiy ilişkisi” konulu seminerin sunumuna başlayan Yıldız, İnsanın yaratılışı, ilk insan olan Hz. Adem’in Kur’an’daki kıssası, şeytanın Hz Adem’e karşı tutumu ve Kur’an-ı Kerim’in evrensel hitabı hakkında bilgiler aktardı.

Yıldız seminerin sonunda günümüz Müslümanları olarak vahiy ile daha fazla muhatap olmamız gerektiğini, hayatın merkezine vahyi almamız ve bu minvalde gerek sosyal ilişkiler, gerek dini yaşantıda bilinçli bir Müslüman olmamız gerektiğini vurguladı. (Ömer Yıldırım-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com