Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Engellilerin sorunları resimlere taşındı

Engellilerin sorunları resimlere taşındı

Şanlıurfa’da engellilerin sorunlarının anlatıldığı resim yarışmasına katılan ilköğretim öğrencilerinin eserleri sergi salonuna taşındı.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2011 Perşembe 11:46
Engellilerin sorunları resimlere taşındı
Şanlıurfa Belediyesi Sergi Salonunda sergilenen eserler büyük bir beğeni topladı.

Şanlıurfa Belediyesi Engelliler Koordinasyon Birimi ve Kent Konseyi Engelliler Meclisinin işbirliği ile İlköğretim 6.7.8. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen yarışmaya öğrenciler bir ay boyunca başvurularını yaptı. Engellilerin sorunlarını dile getiren resim yarışmasının başvuruları ise geçtiğimiz günlerde değerlendirme alındı. Harran Üniversitesinden Resim bölümü Öğretim Görevlisi Necla Tosmur, H.Ü Engeliler Birim Sorumlusu Doç.Dr. Figen Göz, Kentkonseyi Başkanı Nihat Taş, Kent konseyi Genel Sekreteri Yusuf Sabri Dişli, Belediye Engeliler Birimi Sorumlusu Hülya Kavaf ve Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Abdullah Elçi’nin jüri olarak değerlendirmeye aldığı 72 eser arasında Yunus Emre İlkokulundan M.Enes Tunç’un eseri birinci oldu. Bir engelinin tekerlekli sandalyede kır ortamında bir engelsiz arkadaşının elini tutarak koştuğunu anlatan resim ile birinci olan M. Enes tunç’a ödül olarak saat, madalya, üç adet dolma kalem verildi. Yarışmada Turan İlköğretim Okulundan Ayşegül Kızıldaş ikinci, Küçükhan İlköğretim Okulundan Gazel Uluğ ise üçüncü oldu. Altı ilköğretim öğrencisinin resimlerine ise jüri mansiyon ödülleri verildi.

İlçe ilköğretim okullarının da katıldığı yarışmaya başvuran 72 öğrencinin 72 eseri jürinin yaptığı değerlendirmenin ardından müracaat eden bütün öğrencilerin eserleri Belediye Sergi Salonunda sergilendi. Serginin açılışını engelli meclisi üyeleri yaptı. Egelilerin sorunlarını dile getiren 72 eserin sergilendiği eserler sergiyi gezenlerden tarafından büyük beğeni topladı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com