Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Engellilerin ilk toplantısında sorunlar ele alındı

Engellilerin ilk toplantısında sorunlar ele alındı

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2010 Pazar 14:04
Engellilerin ilk toplantısında sorunlar ele alındı

  Akçakale Belediyesi taziye evinde yapılan toplantıya yüzlerce Akçakaleli engelli vatandaşlar gelerek sorunlarını masaya yatırdı. Akçakale de engelli olduklarından dolayı büyük sıkıntılar ve sorunlar yaşadıklarını ifade eden engelli vatandaşlar bu konuda yetkililerden daha fazla duyarlılık istediklerini ifade ettiler. 

Damla özgereksinimliler derneği Akçakale temsilcisi İbrahim Halil Arslan yapılan toplantının her ay mutat yapılması gerektiğini ve bu toplantılara bir yetkili amir veya müdürü davet ederek gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi. İlçede yaşanan "engelli sorunlarına engel olmayalım." Sloganıyla hareket ettiklerini ifade eden Arslan sözlerini şöyle sürdürdü. " Akçakale de engelli vatandaşlarımıza karşı ciddi bir duyarsızlık var. Bu konuda engelli vatandaşlarımıza yönelik ciddi adımların atılmasını bekliyoruz. Genel olarak çalışamayan engelli kardeşlerim kendilerini toplama yük olarak görmekteler. Onlara yönelik iş istihdamı sağlanırsa kendilerine olan özgüvenin artacağına inanıyoruz. Bu konuda Akçakale gümrük kapısında engellilere yönelik geçişlerde kolaylık sağlanırsa ben inanıyorum ki engelli kardeşlerim hem kendilerine hem de topluma faydalı birer birey olacaklardır. Buradan ayrıca önemle üzerinde durmak istediğim bir diğer konu ise Akçakale kaymakamımız Sayın Şefik Aygöl'ün engellilere yönelik yatırımların başlatılması için ciddi adımlar atmaktadır. Ben buradan şahsım ve dernek üyelerim adına kendilerine teşekkür ediyorum." Dedi.

Coşkun atan / Akçakale

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com