Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Engelliler günün çeşitli etkinliklerle kutlandı

Engelliler günün çeşitli etkinliklerle kutlandı

3 Aralık dünya engelliler günü dolayısıyla Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çeşitli etkinlikler düzenledi.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2014 Çarşamba 22:00
Engelliler günün çeşitli etkinliklerle kutlandı

3 Aralık Dünya Engelliler günü kent merkezinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.Bir araya gelen engelliler, Abidiye kavşağından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye binasına kadar yürüyüş yaptı. Ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Karaköprü Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından Piazza AVM’de sergi açılışı gerçekleşti.
Serginin ardından Karaköprü Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde engelliler adına bir program düzenlendi. Programda çeşitli gösteriler sergilendi.
Programa Vali Yardımcısı Oğuz Şenlik, Karaköprü Kaymakamı Mustafa Kutlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Halk Sağlığı Müdürü Osman Koyuncu, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci,Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Bedih Satoğlu, Rehabilitasyon merkezi çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Sergimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, engellilere imkân tanındığı halde ne kadar güzel şeyler ortaya çıkardıklarının bir göstergesi olduğunu ifade etti.
Demirkol,“Çağdaş dünyanın geldiği ileri noktada engelli vatandaşlarımıza, eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımının sağlanması, ailelerinin desteklenmesi, özürlülerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri yaşam koşullarının iyileştirilmesi, kolaylaştırılması en önemli hedeflerimiz arasında olmalıdır. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, tüm hizmetlerden ve haklardan eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, insanlık borcumuzun yanı sıra, çağdaş toplum ve devlet olmanın da en önemli gereklerindendir. Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam getirmesini diliyorum. Bu sergide emeği geçen bütün arkadaşlarımı tebrik ederken aynı zamanda açıldığı günden beri sosyal sorumluluk projelerimize büyük katkı sunan Piazza alış-veriş merkezine bu güzel ortamı sağladıkları için teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum  ” diye konuştu.
Vali Yardımcısı Oğuz Şenlik ise,engelli vatandaşlarımızın engellerini aştığını hep burada birlikte müşade etmiş bulunuyoruz. Onlara imkân verildiği takdirde neler başardıklarını yakinen takip ediyoruz. Engelli vatandaşlarımıza şunu söylüyorum. Birey olarak devlet olarak her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

YEŞEREN ÇINARLAR PROJESİ URFA'DA START ALDI

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com