Advert
Advert
Advert

Engelliler Günü için etkinlik düzenlendi

Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, 3 Mart Dünya Engelliler günü dolayısıyla Karaköprü Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliklere katıldı.

Engelliler Günü için etkinlik düzenlendi
Engelliler Günü için etkinlik düzenlendi

Program merkezde kalan engelli öğrenciler tarafından hazırlanan eserlerin yer aldığı serginin açılışıyla başladı. Sergiyi gezen Vali Vekili Seçilmiş, eserleri yapan öğrencilerle de sohbet etti. Serginin ardından Vali Vekili Seçilmiş ve beraberindekiler, Rehabilitasyon Merkezinin konferans salonuna geçti.
Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan gösterileri izlemek üzere salona gelen Vali Vekili Seçilmiş, burada yaptığı konuşmada; Nüfusun yaklaşık % 12’sini engelli vatandaşların oluşturduğunu belirterek: “Eğitim bu konuda çok önemlidir. Engelli kardeşlerimize eğitim verildiği zaman onların neler başarabildiğini az önceki sergide de gördük. Bu konuda sadece engellilerin eğitimi değil, bilinçlenebilmek adına ailelerin ve toplumun eğitimi de çok önemlidir. Bu noktada engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü içinse devletin çalışmaları ortadadır. Ben bugün aranızda olmaktan çok mutluyum. Hepinizin gününü içtenlikle kutlarım” dedi.
Konuşmaların ardından engelli öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler katılımcılara sergilenirken, öğrencilerin performansları izleyicilerden uzun süre alkış topladı. Gösterilerin ardındansa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş tarafından öğrencilere hediyeler verildi.
Programda Vali Vekili Ramazan Seçilmiş’e Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol ve Şanlıurfa Engelliler Derneği Başkanı Bedih Satoğlu eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti