Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Engelliler günü çeşitli etkinliklerle kutlandı

Engelliler günü çeşitli etkinliklerle kutlandı

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesince Engelliler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2015 Salı 09:23
Engelliler günü çeşitli etkinliklerle kutlandı


Engelliler Günü etkinlikleri saat 09.00’da Topçu Meydanı’ndan Büyükşehir Belediyesi’ne kadar yapılan yürüyüş ile başladı. Program daha sonra Şanlıurfa belediyesi konferans salonunda çeşitli etkinliklerle devam etti.
Programın açılış konuşmasını Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol yaptı. Müdür Demirkol, engellilere ve ailelerine devletin sunduğu hak ve imkânları en hızlı şekilde ulaştırmak için elimizden geleni yaparak toplumsal hayata katılımın önünde engeller bulunan tüm vatandaşlarımızın yaşama tutunma gücünü artırabilmek ve onları hatırlamak en mühim ve acil görevlerimizden biri olduğunu ifade etti.
Demirkol,” Engelliler yasası ile birlikte 10 yıl öncesiyle mukayese edildiğinde, büyük gelişmelerin olduğunu, günlük hayatımızda ayrılmaz bir parçamız olan engellilere hak ettikleri yeri vererek, toplumsal hayatımıza dâhil etmek için güzel gelişmelerin sağlandığını memnuniyetler görüyoruz. Bu bağlamda engelli vatandaşlarımıza yönelik evde bakım hizmeti kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak 10 bin 450 engelli vatandaşımıza 2015 yılı nisan ayı itibarı ile dört aylık dönemde 33 milyon TL total de ise başlangıçtan bugüne 369 milyon TL nakdi para yardımı yapılmış bulunmaktadır. Bu vesile ile bütün engelli kardeşlerimi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum, onlara yardımcı olan, onların hayatlarının daha anlamlı kılınması ve kolaylaştırılması için gayret sarf eden, bütün herkese ve özellikle ailelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, engelliler haftasını her gün toplum içinde çeşitli etkinlikler düzenleyip farkındalığı artıracağız. Büyükşehir belediyesi bu yıl engellilere yönelik birçok faaliyet etkinliği düzenledi. Aslında hepimiz bir engelli aday adayıyız. Ne olursa olsun engellilerimiz daha çok hayatın içerisine katmalıyız. Bu anlamda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tüm kamu kurum kuruluşlarında erişilebilirlik konusunda denetime başlandı. Şartları uygun olmayan kurumlarda cezai işlem başlatılacaktır” şeklinde konuştu.
Engelliler gününün ilk gün etkinliği daha sonra Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin verdiği yemek ile son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com