Advert
Advert
Advert

Engelliler asker oldu FOTOĞRAFLI

Şanlıurfa’da askerliğini yapmamış 18 engelli 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında düzenlenen törenle bir günlük temsili askerlik görevini yaptılar.

Engelliler asker oldu FOTOĞRAFLI
Engelliler asker oldu FOTOĞRAFLI
Şanlıurfa Merkez ve ilçelerinden gelen 18 engelli “Engelliler Haftası” dolayısıyla 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında yemin etti. Düzenlenen yemin törenine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, 20.Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Veli Tarakçı, Belediye Başkan Vekili Fevzi Yücetepe, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Emin Dursun, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Yavuz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Hasan Aslan, Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Bedih Şatoğlu, şehit yakınları ve temsili askerlik uygulamasına katılan askerlerle yakınları katıldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından sancak geçişi yapıldı. Törende birliğe katılan engelli Mehmet Akif Karaevli yaş kütüğüne engelli askerler adına plaket çaktı. Engelliler adına konuşan Karaevli “çok mutlu olduğunu” söyledi.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ise anlam dolu çok duygusal bir törenin icra ettiklerini belirterek, “Öncelikle bize yakışan, Şanlıurfa’ya yakışan bu. Bu 18 kardeşimiz Şanlıurfa’nın gururudur. Bu 18 kardeşimiz Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Yemen’de yatanların gururudur. Onların ruhlarını şad etmiştir. Bu toprakların dün olduğu gibi bugün de boş olmadığını gösterdiler. Bu toprakların mübarek olduğunu, kutsal olduğunu göstermiştir. Bu toprakların aslına kendine benliğine sahip olduğunu göstermiştir. Biz idarecilere, komutanlara, askerlere de ne kadar kutsal ne kadar güzel insanlara hizmet ettiğimiz hissini bize vermiştir. Bu duyguyu bize yaşattığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizleri yetiştiren aileleri tek tek kutluyorum. Şerefli Mehmetçikler, bu gönüllü arkadaşlar; sizlere ne kadar kutsal bir görev yaptığını, ne kadar şerefli bir görev yaptığını çok açık bir şekilde göstermiştir. Bu şeref, insan olarak hepimize yeter. Hepinize teşekkür ediyorum. Hepinizi kutluyorum” dedi.

Yemin töreninde bir konuşma yapan 20.Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Veli Tarakçı “Zorunlu sağlık nedenlerinden dolayı ifaa edemediğiniz askerlik mükellefiyetini askerlik uygulaması şeklinde yapma arzunuz ve bu kutsal görevi sizlerle birlikte icra etmek bizleri 20.Zırhlı Tugay ailesi olarak hem onurlandırmış hem de çok mutlu etmiştir” dedi.Konuşmaların ardından 18 engelli yemin ederek bir günlük askerlik yapmanın heyecanını yaşadılar. Yemin sırasında engelli askerlerin ailelerinin zaman zaman duygulandığı görüldü.Yemin töreninin ardından Vali Güvenç, Tugay Komutanı Tuğgeneral Veli Tarakçı ve protokol üyeleri ile birlikte engelli askerlere karanfil verip tebrik etti. Engelli askerler ve aileleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Vali Güvenç daha sonra engelli askerler ve aileleriyle öğlen yemeğinde bir araya geldi.
www.balikligol.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!