Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Engelli vatandaşa engel üstüne engel (VİDEOLU)

Engelli vatandaşa engel üstüne engel (VİDEOLU)

Diyarbakırlı engelliler, yetkililere seslenerek gerek üstgeçitlerde, gerekse kaldırımlarda engellileri göz önünde bulundurularak hizmetlerin yapılması gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2014 Perşembe 20:18
Engelli vatandaşa engel üstüne engel (VİDEOLU)

Diyarbakır’da karşıdan karşıya geçmek isteyen engelliler, engelli asansörü olmayan üstgeçitten geçemeyince, kaldırımdan geçmek istedi ancak engelli vatandaşlar kaldırımda da yürüyemediğini belirterek, mağduriyetini dile getirdiler.

Diyarbakır- Şanlıurfa Karayolunda, karşıdan karşıya geçmek isteyen engelli kadın, Karayolları Müdürlüğünün yapmış olduğu köprüden geçemediği için kaldırımlardan metrelerce torununun koluna girerek yürümek zorunda kaldı.

Diyarbakır –Şanlıurfa Karayolu üzerinde bulunan KaraYolları Müdürlüğü tarafından özel firmalara ihale yoluyla devredilerek yapılan üst geçitlerin resmi kayıtlara göre engelli asansörünün bulunması gerektiği halde yapılan bütün üst geçitlerin, engelliler için uygunsuz olduğu belirtildi.

Engelli olan yaşlı kadın, gücünün ne üst geçitten karşıdan karşıya geçmeye ne de bozuk kaldırımlardan yürümeye yettiğini belirterek, bu yüzden torunun yardımıyla yürüyebileceğini söyledi.

“Biz yaşlıyız, hastayız, ama neticede insanız” 

Bir gözü tam göremeyen yaşlı kadın, “Ayaklarım ve sırtım benden ayrı bir parça gibi, bu kaldırımlar ve bu köprüler böyle olmaz. Üst geçitlere engelli asansörü yapılması ve kaldırımların tamir edilmesi gerekiyor.  Biz yaşlıyız, hastayız, engellerimiz var. Ama neticede insanız.  Torunumun yardımıyla buraya kadar geldim. Yoksa bu kaldırımda bile yürüyemem.” diyerek mağdur edildiklerini ifade etti.

Birçok hastalığı olduğunu dile getiren engelli kadın, “Devlet Karayolları Müdürlüğü ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bu sorunları halletmesi gerekiyor. Devletin ve belediyenin bu konularda yardıma muhtaç olanlara gereken imkânları sağlaması gerekiyor.” diyerek devlet Karayolları Müdürlüğüne ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine çağrıda bulunarak mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. (M.Sıddık Bilge/Emrah Deniz-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suruç'da Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor-GÖRÜNTÜLÜ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com