Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Engelli KPSS başvuruları başladı

Engelli KPSS başvuruları başladı

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) başvuruları bugün başladı. Başvuruların 9 Mart’a kadar devam edecek olan EKPSS sınavı 24 Nisan Pazar günü yapılacak,

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2016 Salı 22:42
Engelli KPSS başvuruları başladı


81 ilde yapılacak sınava ortaöğretim kurumları, yükseköğretim ön lisans veya lisans programlarından mezun engelli adaylar ile EKPSS'nin geçerlik süresinde okullarından mezun olabilecekler başvurabilecek. Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun adayların ise mezun oldukları en üst düzeyden sınava başvurmaları gerekiyor.

Kılavuza ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Kuraya başvuracak engelli adayların ise ilkokul, ortaokul, ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu ya da EKPSS'nin geçerlik süresinde mezun olabilecek durumda bulunması zorunlu.

Adayların, başvuru işlemi için ÖSYM Başvuru Merkezine gitmeden önce, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü görevlisi tarafından imzalanmış "Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı" belgesini almaları gerekiyor. Belgesi olmayan adayların başvuruları merkezler tarafından alınmayacak. Adaylar, kılavuza ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşabilecek. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com