Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Engelli derneklerinden ortak afiş tepkisi

Engelli derneklerinden ortak afiş tepkisi

Bingöl'de faaliyet gösteren engelli dernekleri, Diyarbakır'da asılan karikatüre tepki gösterdi. Engelli dernekleri, afişin rahmet Peygamberine yapılan en çirkin saldırı olduğunu belirttiler.

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2015 Cuma 11:28
Engelli derneklerinden ortak afiş tepkisi

Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şubesi, Bingöl Tüm Engelliler Derneği ve Bingöl İşitme Engelliler Derneği, Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde asılan afişe tepki göstermek için ortak açıklama yaptı.

Afişin rahmet peygamberine yapılan en çirkin saldırılardan biri olduğu belirtilen açıklamada, insan onur ve haysiyetine bağdaşmayan hakaretin hiçbir şekilde tasvip edilemeyeceği belirtildi. 

Afişi asan Yenişehir Belediyesi’nin kınandığı açıklamada, “Engelli dernekleri olarak, İslam’a karşı bu yaklaşımın bu insanlık dışı davranışın afişini asan ve astıranlar hakkında parti yönetimince en sert kararlar alınarak uzaklaştırılmalı ve gereken yapılmalı. Biz biriz ve bir ümmetiz. Böylesi utanmaz ve gerici hakaretler tekrarlandığı takdirde protesto etmek için sokağa döküleceğimizi en açık şekliyle beyan ediyoruz. Anam babam sana feda olsun dediğimiz Nebiyullah’a asla toz kondurulmasına müsaade etmeyiz. Bu konuda parti teşkilatı gerekeni yapmalı. Biz engelli dernekleri olarak gerekenin yapılması yönünde insani mesajımızı buradan vermek durumunda olup, Müslüman bir toplum olarak görevimizi ifa ederek, üzüntümüzü derinden derine beyan etmekteyiz.” ifadelerine yer verildi.   (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da silahlı kavga:3 ölü, 4 yaralı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com