Advert
Advert
Advert

Engeliler sıra gecesinde eğlendi

Şanlıurfa Belediyesi, engellilere sıra gecesi düzenledi.

Engeliler sıra gecesinde eğlendi
Engeliler sıra gecesinde eğlendi
Şanlıurfa’da ve ilçelerinde bulunan engellilerin ve ailelerinin katıldığı sıra gecesinde engeliler için yapılan ve yapılacaklar da konuşuldu. Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe ile engelli derneklerinin başkanlarının da katıldığı sıra gecesinde yaklaşık 1000 davetliye akşam yemeği de ikram edildi. Sıra gecesinde halaylar çekildi engeliler doyasıya eğlendi. Kimi engelliler türkü söyledi ve herkesi duygulandırdı.

Gecede konuşan Şanlıurfa Zihinsel Engeliler Dernek Başkanı Bedih Satoğlu eskiden engeliler için kaldırımların bile uygun olmadığını şimdi ise belediyenin çalışmalarıyla engellerin ortadan katlığını söyledi. Satoğlu şöyle konuştu:”Şimdi il imar kanuna göre mütahitlere ruhsat konusunda taviz verilmiyor. Engellilerimizin kullanacağı şekilde binalar yapılıyor. Belediyemiz Allah razı olsun engelliler koordinasyon merkezi yapılıncaya kadar şuan engelli merkezlerimizin kiralarını ödüyorlar. Yine toplu taşıma konusunda engellilerinde kullanacağı otobüsler hizmete girdi. Belediyemizden Allah razı olsun.”

Şanlıurfa Bedensel Engeliler Dernek Başkanı İbrahim Tapışık ise “Biz belediyeden bir tane asansörlü araç istemiştik onlar bize iki tane tahsis etti. İstediğimiz yere bu araçlarla gidebiliyoruz.”dedi

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, her zaman engellilerin yanında olacaklarını belirterek, Şanlıurfa sokaklarında ve kaldırımlarında engellileri kaldırdıklarını daha birçok alanda da engeliler için hizmetlerinin olacağını ifade etti.
wwwçbalikligol.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı