Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem En yüksek kazancı İstanbul'da çalışanlar elde etti

En yüksek kazancı İstanbul'da çalışanlar elde etti

HABER MRK - TÜİK'in Kazanç Yapısı Araştırması 2014 sonuçlarına göre, en yüksek yıllık ortalama brüt kazancı 32 bin 814 TL ile İstanbul'da çalışanlar elde etti.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2016 Çarşamba 12:56
En yüksek kazancı İstanbul'da çalışanlar elde etti

TÜİK'in Kazanç Yapısı Araştırması 2014 sonuçlarına göre, en yüksek yıllık ortalama brüt kazancı 32 bin 814 TL ile İstanbul'da çalışanlar elde etti. İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflamasına göre en düşük kazancı ise 17 bin 699 TL ile Ortadoğu Anadolu bölgesinde çalışanlar elde etti.

Çalışanlar yıllık ortalama 9 gün izin kullandı

Çalışanlar 2014 yılında ortalama 9 gün ücretli izin kullandı. Bir girişimde kıdem yılı 20 yıldan fazla olan çalışanlar yıllık ortalama 23 gün ücretli izin kullanırken, kıdem yılı 1 yıldan az olan çalışanlar için ortalama yıllık ücretli izin süresi 1 gün olarak gerçekleşti.

Toplam kazançta en büyük payı temel ücret ödemeleri oluşturdu

Kazanç Yapısı Araştırması 2014 sonuçlarına göre yıllık ortalama brüt kazanç 27 bin 830 TL oldu. Bu kazancın en büyük bileşeni yüzde 86,0 ile temel ücret ödemeleri oldu. Düzenli ödemelerin toplam kazanç içindeki payı yüzde 7,5  olarak, düzensiz ödemelerin ise yüzde 4,9 olarak gerçekleşti. Çalışanlara nakit olarak ödenmeyen, ayni şekilde yapılan ödemelerin toplam kazançtaki payı yüzde 1,5 olarak gerçekleşti.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com