Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi En Pahalı Elektrik Urfa'da

En Pahalı Elektrik Urfa'da

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2010 Salı 23:11
En Pahalı Elektrik Urfa'da

Şanlıurfa'nın komşu illere göre bugüne kadar elektriği daha pahalıya kullandığını tespit eden Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, elektrik fiyatlarında gerekli indirime gidilmesi için konunun  peşini bırakmıyor.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, Gaziantep, Adıyaman, Kahramanmaraş gibi komşu illerden Şanlıurfa'ya elektriğin daha pahalıya satıldığını hazırladığı raporlarlarla ortaya koydu.  ŞUTSO Başkanı Ertekin, bu raporları Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başta olmak üzere Enerji Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu ve Şanlıurfa milletvekillerine ulaştırdı.

Hafta sonu yapılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin Olağan Genel Kurulu Toplantısına katılmak üzere Ankara'ya giden ŞUTSO Başkanı Ertekin, bura da Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile görüşerek Şanlıurfa'nın pahalı elektrik kullandığını aktardı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan bu görüşme esnasında Şanlıurfa sanayicisinin elektriği komşu illerden daha pahalıya kullanması konusunda gerekli çalışmayı yapacağını kendilerine aktardığını dile getiren ŞUTSO Başkanı Ertekin yetkililere gönderdikleri yazıda ise şu ifadelere yer verdi; " Komşularımız olan Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman'dan elektriği daha pahalı kullandığımızı tespit ettik.  OSB'deki elektrik enerjisi fiyatı çevre illerdeki OSB'lerdekinden gündüz yüzde 15, gece yüzde 36 ve puantta ise yüzde 8 civarında daha pahalıdır. Daha önce kurulan OSB'miz 2006' dan sonra elektrik dağıtımına müracaat ettiği için diğer illerin tarifelerinden kullanamamaktadır. İlimiz elektrik enerjisi fiyatlarının da düşürülmesi için bu tarifeyi kullanmamız ve bunun içinde Bakanlar Kurulu Kararı gerekmektedir. Şanlıurfa OSB'de bir kuruş bile kaçak enerji kullanılmamaktadır.   Elektrik fiyatının yüksekliği ilimiz sanayicilerini mağdur etmekte ve elimizi kolumuzu bağlamaktadır. Mağduriyetimize sebep olan bu durumun en acil şekilde çözülmesi için talimatlarınızı arz ederim."

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com