Reklamı Geç
Advert
Advert

En güzel 'sosyal proje'

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak, her zaman yanlarında olduklarının bilinmesi amacıyla mahalle mahalle, ilçe ilçe dolaşıyor.

En güzel 'sosyal proje'
En güzel 'sosyal proje'


Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği yürütmüş oldukları sosyal sorumluluk projeleri ile vatandaşların beğenisini topluyor. Risk grubu bölgeler başta olmak üzere, il merkezi ve ilçelerde Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği görevlileri vatandaşların evlerine, işyerlerine, çalıştıkları alanlara konuk olarak onlarla samimi bir ortamda bir araya geliyor. Özellikle Geleceğimiz teminatı gençlerin korunmasına yönelik Mahallelerde, esnaf ziyaretlerinde, muhtarlık görüşmelerinde terör örgütlerinin gerçek amaç ve hedefleri konusunda bilgilendirme sohbetleri yapıyor. Yapılan bu ziyaretlerde esnaflara, ailelere ve muhtarlara kendilerine özel olarak hazırlanmış çeşitli hatıra hediyeler veriliyor.

Ayrıca Bu ziyaretlerde ekonomik durumları yetersiz olan aileler tespit ediliyor, İŞKUR vasıtasıyla çalışmaya elverişli aile bireylerine İş İmkânı sağlanıyor,

Okul çağında olup çeşitli sebeplerden okula devam edemeyen çocuk ve gençlere çeşitli destek ve çabalarla okula devam etmeleri sağlanıyor. Aileler de bu konuda daha duyarlı olmaları konusunda uyarılırken, okumanın ne kadar önemli olduğu, iyi bir hayata devam etmenin ve iş imkânlarının ancak okuyarak sağlanacağının önemi vurgulanıyor.

Yapılan bu ziyaretler esnasında ATEŞ ve DENİZ ailelerinde çeşitli sebeplerden dolayı (4) kızlarının kimliklerinin olmadığı, okula gidemedikleri ve bazı imkânsızlıkları olduğu tespit edilmiştir.

Mahalle Muhtarlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nüfus Müdürlüğü ile irtibata geçen Görevliler;

Kızlarımıza Yeni Kimlik çıkartılmış, giyim, okul ihtiyaçları karşılanmış ve okula kayıtlarını gerçekleştirmiştir.

Yapılan faaliyetler karşısında duygusal anlar yaşayan aileler; "çocuklarımız ve aileleri verilen destek ve yapılan çalışmalardan dolayı başta Emniyet Müdürlüğüne ve diğer kurumlara teşekkür ederiz" dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
3 bin 939 ihraç ihraç edildi-isim isim ihraç edilenlerin listesi
3 bin 939 ihraç ihraç edildi-isim isim ihraç edilenlerin listesi