Advert
Advert
Advert

En güzel ezanı okuma yarışı

En güzel ezanı okuma yarışı
En güzel ezanı okuma yarışı

Şanlıurfa İl Müftülüğü bünyesinde görevli İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlar için ezanı güzel okuma kursu düzenlendi. Kursta ders vermek üzere Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Eğitim Merkezi Kur’an-ı Kerim Öğretmeni Nurettin YILDIRIM rehber öğretici olarak görevlendirildi.

 

Şanlıurfa İl Müftülüğünde 25 Ocak’ta başlayan Ezanı Güzel Okuma kursu iki sınıftan oluşup, birinci sınıfta il merkezinde görev yapan din görevlileri sabah; ikinci sınıfta ise ilçelerde görev yapan din görevlileri (toplam 42 görevli) öğleden sonra Ezanı Güzel Okuma Kursuna katıldı.

 

İl Müftüsü Ramazan TAHİROĞLU “Diyanet İşleri Başkanlığımız yürüttüğü din hizmetlerinin daha kaliteli ve verimli hale gelmesi için personeline yönelik hizmet içi eğitim kursu ve seminerler düzenlemektedir. Bu amaçla İl Müftülüğü olarak Din görevlilerimize yönelik Ezanı Güzel Okuma kursu düzenleyerek camilerimizde görev yapan imam-hatip ve müezzin kayyımların makamla ezan, ikamet ve sala okuyabilmeleri için kurs düzenledik" diye konuştu.

 

Rehber öğretici YILDIRIM: Kurs boyunca ezan, kamet ve sala da yaygın hatalar, ses eğitimi, ezan makamları ve uygulamaları, sala makamları ve uygulamaları ve cami musikisinde kullanılan diğer bazı makamlar konusunda eğitim verildiğini belirtti.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!