Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat En güzel ezanı okuma yarışı

En güzel ezanı okuma yarışı

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2011 Perşembe 12:32
En güzel ezanı okuma yarışı

Şanlıurfa İl Müftülüğü bünyesinde görevli İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlar için ezanı güzel okuma kursu düzenlendi. Kursta ders vermek üzere Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen Eğitim Merkezi Kur’an-ı Kerim Öğretmeni Nurettin YILDIRIM rehber öğretici olarak görevlendirildi.

 

Şanlıurfa İl Müftülüğünde 25 Ocak’ta başlayan Ezanı Güzel Okuma kursu iki sınıftan oluşup, birinci sınıfta il merkezinde görev yapan din görevlileri sabah; ikinci sınıfta ise ilçelerde görev yapan din görevlileri (toplam 42 görevli) öğleden sonra Ezanı Güzel Okuma Kursuna katıldı.

 

İl Müftüsü Ramazan TAHİROĞLU “Diyanet İşleri Başkanlığımız yürüttüğü din hizmetlerinin daha kaliteli ve verimli hale gelmesi için personeline yönelik hizmet içi eğitim kursu ve seminerler düzenlemektedir. Bu amaçla İl Müftülüğü olarak Din görevlilerimize yönelik Ezanı Güzel Okuma kursu düzenleyerek camilerimizde görev yapan imam-hatip ve müezzin kayyımların makamla ezan, ikamet ve sala okuyabilmeleri için kurs düzenledik" diye konuştu.

 

Rehber öğretici YILDIRIM: Kurs boyunca ezan, kamet ve sala da yaygın hatalar, ses eğitimi, ezan makamları ve uygulamaları, sala makamları ve uygulamaları ve cami musikisinde kullanılan diğer bazı makamlar konusunda eğitim verildiğini belirtti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com