Advert
Advert
Advert

"En Güzel Camimiz" temalı fotoğraf yarışması düzenlenecek

Şanlıurfa İl Müftülüğü 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' nedeniyle 'Camilerimiz ve Gençliğimiz' temalı bir fotoğraf yarışması düzenleyecek.

Şanlıurfa’da özel mimarisiyle insanı cezbeden camilerdeki insan unsurunu da işleyerek manevi hayata fotoğraflarla yeni bir bakış katmayı hedefleyen Şanlıurfa Müftülüğü, ‘Camilerimiz ve Gençliğimiz’ temalı fotoğraf yarışması düzenleyecek.

Sadece Şanlıurfa’da değil, Türkiye ve Dünya da özel mimarisiyle insanı cezbeden camiler, insan unsurunu da işleyerek görsel şölenle dikkatleri çekmek için düzenlenen yarışmaya herkes katılabilecek. Yarışmaya katılan fotoğraflar, düzenlenecek olan sergiyle halkın ve fotoğraf severlerin beğenisine sunulacak.

Şanlıurfa İl Müftülüğü olarak merkez, ilçe ve köylerdeki camiler arasında olmak üzere üç kategoride yarışma düzenlenecek.

Düzenlenecek olan yarışma kategorileri ise, “Tarihi camiler arasında en güzel olanı, Yeni yapılan büyük camilerde en güzel olanı, Mahalle camilerinde en güzel olanı” şeklinde sıralandı.

Katılım şartları

-Yarışmaya katılımda il veya ülke sınırı bulunmamaktadır.

-Yarışmaya katılım ücretsizdir.

-Derecelendirme yapılırken, gönderilen fotoğrafın temel fotoğraf özellikleri ve ışık kullanımı gibi konuların yanı sıra ‘Şanlıurfa Camileri ve  İnsanımız’ mefhumunu yansıtması da öncelikle dikkate alınacaktır.

-Fotoğrafların daha önce başka yarışmalarda dereceye girmemiş olması gerekmektedir.

- Ticari amaçla kullanılan fotoğraflar yarışmaya katılamaz. Bunun sonradan tespit edilmesi durumunda fotoğrafın aldığı ödül ve derece iptal edilir.

- Her yarışmacı en fazla 5 adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

- Yaş sınırı bulunmamaktadır.

- Seçilen fotoğraflardan ilk üçe girenlere ödül verilecektir. Fotoğraflar, kendi alanında uzman fotoğrafçılar ve sanatçılardan oluşan jüri tarafından seçilecektir.

Ölçüler:

- Fotoğrafların doğal görüntüyü yansıtmasına özen gösterilecek, küçük düzeltmeler dışında bilgisayarda fotoğrafın özelliğini değiştirecek düzeltmeler yapılmayacaktır.

- Dijital fotoğrafların çözünürlüğü düşürülmeyecek, çekildiği çözünürlükte gönderilecektir.

- Fotoğrafın çözünürlükleri en az 3 milyon pikselden (3 MB) düşük olmayacaktır.

Gönderme şartları:

- Yarışmaya mail ve transferle fotoğraf gönderilecektir.

- Ayrıca yarışmacılar fotoğraflarını  DVD, CD veya flaş bellekle  İl Müftülüğü sekreterliğine ulaştırabilirler.

- Gönderilen fotoğrafların bulunduğu dosya içinde yarışmacının adı, soyadı, telefon ve mail bilgileri bulunmak zorundadır.

Ödüller:

Seçilen fotoğraflardan ilk 3’e girenlere ödül verilecektir. Şanlıurfa İl Müftülüğü, ödül alan veya sergi için seçilen fotoğrafları internet sitesi, kitap, dergi, broşür ve her türlü tanıtım materyalinde kullanabilecektir. Şanlıurfa İl Müftülüğü, kullandığı fotoğraflar için ayrıca bir telif ücreti ödemeyecektir. Kullanılan fotoğraflarda fotoğrafı çekenin ismine yer verilecektir.

Yarışmada, 1.'ye 1.000 TL, 2.'ye 750 TL, 3.'ye 500 TL verilecek. Ödül alan fotoğraflarla seçilen toplam 30 ila 40 fotoğraf basılıp çerçevelenerek sergilenecek.

Yarışma takvimi:

Fotoğrafların gönderilmesi: 22 Eylül-6 Ekim 2014

Seçici kurul değerlendirmesi: 6-7 Ekim 2014

Sonuçların duyurulması, sergi ve ödül töreni: 14 Ekim 2014 Salı

İletişim: Şanlıurfa İl Müftülüğü

Tlf : 0 (414) 313 13 53

e-mail: sanliurfa@diyanet.gov.tr


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü