Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi En fazla aylık artış bitkisel ürünlerde oldu

En fazla aylık artış bitkisel ürünlerde oldu

TÜİK yaptığı açıklamada tarım ve ÜFE Kasım ayında yüzde 0,15 arttığını belirtti. Buna göre en fazla aylık artış bitkisel ürünlerde gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2014 Pazartesi 10:53
En fazla aylık artış bitkisel ürünlerde oldu

Tarım ÜFE, 2014 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,15, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 8,08, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde10,77 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde10,99 artış gösterdi.

Aylık değişim, tarım ve avcılık ürünlerinde yüzde 0,08 ve ormancılık ürünlerinde yüzde 3,18 artarken, balıkçılıkta yüzde 0,97 azalış olarak gerçekleşti.

En fazla aylık artış tek yıllık bitkisel ürünler ana grubunda oldu

Bir önceki aya göre değişim, tek yıllık bitkisel ürünlerde yüzde4,45, canlı hayvanlar ve hayvansal ürünler ana grubunda yüzde0,64 artış olurken, çok yıllık bitkisel ürünlerde yüzde10,10 azalış gerçekleşti.

Alt tarım gruplarından turunçgiller bir önceki aya göre yüzde17,29 azaldı

Alt tarım gruplarından tahıllar, baklagiller ve yağlı tohumlarda yüzde0,54 ve sebzelerde yüzde9,91 artış olurken, lifli bitkiler grubunda ise yüzde 4,62 azalış gerçekleşti. (İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Çiftçileremüjde! destek ödemesi başlanıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com