Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim "En büyük projemiz erdemli ve ahlaklı insan yetiştirmektir"

"En büyük projemiz erdemli ve ahlaklı insan yetiştirmektir"

​Eğitimde en büyük hedeflerinin erdemli ve ahlaklı insan yetiştirmek olduğunu söyleyen Batman İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, öğrencilere şefkat ve merhametle yaklaşılması gerektiğinin altını çizdi.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2015 Perşembe 13:04

Batman’a İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, İlke Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada eğitimdeki hedef ve projelerini anlattı.

Bismil, Nusaybin, Silvan ve Şırnak gibi il ve ilçelerden Batman’a binin üzerinde öğrenci geldiğini söyleyen Aslan, bu konuda Batman’ın göç alan bir şehir olduğunu belirtti.

Batman’ın hızlı büyüyen bir şehir olduğunu ifade eden Aslan, “İlimiz hızlı büyüdüğü için bu bizim eğitimimize de etki yapıyor. Bu yüzden bizim bu göçe, eğitim camiası olarak okullaşma ve binaların yeterliliği konusunda ayak uydurmamız gerekiyor.” dedi.

Şu anda Batman’da okulların yeterli olmadığını, fakat bu konudaki eksikliği gidermek için yapılan ve inşaat halinde olan okulların olduğunu vurgulayan Aslan, “Okullarımızın hemen hemen büyük bir çoğunluğu ikili öğretim yapıyor. Nüfus oranı çok yüksek bir ilimiz var. 170 bin örgün öğretim gören öğrencimiz var. Bizim normal eğitime geçmemiz için inşaat konusunda da çok hızlı hareket etmemiz gerekiyor. Bunlar devam ederken biz asıl hedefimizi ihmal etmeyeceğiz. Bu noktada benim bir derdim var; o da gençlere hizmet etmektir.” diye konuştu.

“Çocuklara insan sevgisini öğretemezsek, bizi taşlarken şikâyet etmek gibi bir hakkımız da olmaz”

“Çok güzel okullar yapılabilir ama önemli olan nitelikli insan yetiştirmektir.” diyen Aslan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Önemli olan erdemli ve ahlaklı insan yetiştirmektir. Bununla ilgili projelere başladık. Bu projelerden bir tanesi, değerler eğitimidir. Ancak erdemli ve ahlaklı öğrenciler yetiştirdiğimiz zaman asıl amacımıza ulaşmış oluruz. Bu konuda okul müdürleriyle toplantı yaptım. Bir okulda müdür ne ise okul da odur. Bu yüzden değerler eğitimine öncelikle okul müdürlerimizle başladık. Her okulumuzda değerler eğitimiyle ilgili komisyonumuz var. Çocuklarımıza insan sevgisini öğretemezsek, bizi taşlayan çocuklardan şikâyet etmek gibi bir hakkımız da olmaz. Ayağımıza batan dikenler varsa ya bizim ektiklerimizdir ya da zamanında onları iyi yetiştiremediğimizdendir. Bu konuda eğitim açısından farkındalık oluşturmamız gerekiyor.”

“Çocuklar öğretmenlerden şefkat ve merhamet görmelidir”

Yakıp yıkan, kırıp döken çocukların temelinde sevgisizlik olduğuna dikkat çeken Aslan, “Anne ve babadan şefkat ve merhamet görmeyen çocukların, biz öğretmenlerden şefkat ve merhamet görmelidir. Onun için bizlerin, öğrencileri yetiştirirken bu noktada çok daha hassas olması lazım. Bunun için eğitimde bize bir şeyler kazandırabilecek öğretmenlerle haftada iki gün bir araya geleceğiz. Bir projemiz de eğitim liderliğidir. Bu konuda da idarecilerimize eğitim vereceğiz. Eğitimde başarının artırılması konusunda bir gayret var. İlimizdeki eğitim seviyesini yükseltmek için çalışmamız var.” şeklinde konuştu. (M. Fatih Akgül- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Okul Servislerine ‘Korsan’ baskını

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com