Reklamı Geç
Advert
Advert

'En büyük engel faşistlerdir'

Yaşanan olaylarla ilgili açıklamada bulunan Batman AK Parti İl Başkanı özgürlüklerin önündeki en büyük engelin, kendisi gibi düşünmeyenleri katleden faşist oluşumlar olduğunu söyledi.

'En büyük engel faşistlerdir'
'En büyük engel faşistlerdir'

Bölgeyi adeta diken üstünde tutan son gelişmeleri değerlendiren Batman AK Parti İl Başkanı Diyaettin Uçar, bölgedeki en büyük sorun ve özgürlüklerin önündeki en büyük engelin, kendisi gibi düşünmeyenleri katleden faşist oluşumlar olduğunu söyledi.

İslam coğrafyasının yandığını ve dünyanın medeniyet merkezi, insanlığın açık müzesi konumundaki ümmet coğrafyasının büyük bir yangınla karşı karşıya olduğunu belirten Uçar, “Nedense bu yangın hep mazlumları yakıyor. Bugün tüm zamanlardan daha çok barışa ve kardeşliğe muhtacız. Ortadoğu’daki tüm mazlumların son kalesi konumundaki Türkiye’de yanmadan, elimizden çıkmadan, oyunlara karşı uyanmalı ve yüksek sesle karşı durmalıyız.” dedi.

Diyarbakır’da katledilen eczacı Yunus Koca ve Silvan’da PKK’nın yola döşediği bombayla katledilen 13 yaşında çocuğun yaşanan vahşetin son örnekleri olduğunu belirten Uçar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Arabasıyla seyahat eden sivil, silahsız bir Kürt doktor katledildi. Tam Batman’da barış mitinginin olduğu saatlerde polise saldırı yapıldı. Herkes düşüncesini özgürce söylesin ve barışa katkı sunsun. Unutulmamalıdır ki, özgürlüklerin önündeki en büyük engel; kendisi gibi düşünmeyenleri katleden faşist oluşumlardır. Bu oluşumlara Kürt halkı layık değildir. Çözüm ve kardeşlik süreci yeniden hayat bulmalıdır. Barış ve huzur içinde yaşamak için üzerimize düşeni yapmalıyız.” (İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otopark Sorununa Kalıcı Çözüm
Otopark Sorununa Kalıcı Çözüm
Urfa'da 23 Nisan'ı ranta çevirdiler iddiası
Urfa'da 23 Nisan'ı ranta çevirdiler iddiası