Advert
Advert
Advert

En Az 11 Asker Öldü

En Az 11 Asker Öldü
En Az 11 Asker Öldü
Ahmedi, Abdullah adlı bir Taliban savaşçısının, Kandahar havaalanına doğru hareket eden NATO konvoyunu hedef aldığını, aracında bulunan bombaları patlatarak şehadet eylemi düzenlediğini söyledi.

Bugün sabah saat 08:00 sularında, Kandahar'ın Daman bölgesinde gerçekleştirilen şehadet eyleminde, iki tankın imha edildiğini, en az 11 askerin de öldürüldüğünü bildirdi.

Ahmedi, eylem sonrasında, NATO birliklerinin yolu trafiğe kapattığını ifade ederken, saldırının "NATO'nun Marcah'tan sonra Kandahar'a askeri bir operasyon düzenlemeyi planladığını" açıklamasından hemen sonra gelmesine dikkat çekti.

Ahnedi ayrıca, Taliban savaşçılarıyla İngiliz birlikleri arasında Helmand'a bağlı Musa Kale'de dün şiddetli çatışmaların yaşandığını bildirdi. Ahmedi, üç saat süren çatışmaların, Taliban'ı hedef alan saldırı için NATO askerlerinin, üslerinden çıkmasından hemen sonra başladığını belirtti. Ahmedi çatışma sırasında Taliban savaşçılarından bir tanesinin yaralandığını, İngiliz birliklerinin de ağır kayıplar verdiğini sözlerine ekledi.

Ahmedi ayrıca dün Marcah'ta çıkan çatışmalarda NATO birliklerine ait 5 askeri aracın imha edildiğini söyledi.

isra haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?