Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Emniyetten ramazan uyarısı

Emniyetten ramazan uyarısı

Giriş Tarihi: 1 Ağustos 2011 Pazartesi 16:12
Emniyetten ramazan uyarısı

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Ülke genelinde çeşitli illerden 9 vatandaşımızın dolandırılması olayı ile ilgili olarak, ATM önlerinde kartsız işlem yapan ve Banka içerisinde şüpheli hareketlerde bulunan 11 şüpheli şahıs suçüstü yakalanarak Adli Mercilere sevk edildiğini bildirdi.

Emniyet Müdürlüğü; “Vatandaşlarımızın yapacağı yoğun Ramazan alış verişi nedeniyle alış veriş merkezinin bulunduğu bölgelerde ve gezi/ziyaret yerlerinde tenha yerleri seçmemeleri, değerli eşyalarını oto içerisinde bırakmamaları, başkaları tarafından görülecek şekilde teşhir etmemeleri” istendi.

 

İşte Emniyetten Yapılan o açıklama:

“İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ülkemizin çeşitli illerinde vatandaşları cep telefonlarından aranarak; "aranılan kişilere kendilerini Cumhuriyet Savcısı, Emniyet görevlisi, Askeri görevli, İstihbarat görevlisi olarak tanıtıp aranılan kişileri değişik bahane ve yalanlarla üzerlerinde korku, tehdit ve baskı yaratarak, bu korku, tehdit ve baskının verdiği etki ile vatandaşlara vermiş oldukları hat numaralarına para yatırmalarını sağlayarak haksız kazanç temin etmek, yine telefon ile irtibat kurduğu kişileri benzer bahanelerle kandırıp banka ATM makinelerinden kartsız işlem şeklinde para göndermeleri, şüphelilerin çeşitli banka hesap numaralarına ve PTT ye vatandaşlık numaralarına para yatırmaları sağlanarak menfaat temin edilmektedir.                                                                

 

Bu konuda Müdürlüğümüz görevlileri tarafından son 1 hafta içerisinde Ülke genelinde çeşitli illerden 9 vatandaşımızın dolandırılması olayı ile ilgili olarak, ATM önlerinde kartsız işlem yapan ve Banka içerisinde şüpheli hareketlerde bulunan 11 şüpheli şahıs suçüstü yakalanarak Adli Mercilere sevk edilmiştir. Yakalanan şahısların toplamda 334.000.00 TL haksız kazanç temin ettikleri tespit edilmiştir. Vatandaşların kendilerini Cumhuriyet Savcısı, Emniyet görevlisi, Askeri görevli, İstihbarat görevlisi olarak tanıtarak telefon açan ve değişik bahane, yalanlarla üzerinde korku ve baskı yaratarak bankaya ve hat numaralara para yatırtmaya çalışan şahıslara inanmamaları gerekmektedir. Ramazan ayını fırsat bilip vatandaşların dini duygularını istismar ederek kendisini Din görevlisi veya yardım toplayan kurum/kuruluş yetkilisi olarak tanıtarak vatandaşlarımızdan para göndermesini isteyen şahıslara itibar etmeyerek en yakın Polis Merkezine veya 155 Polis imdat' a bildirmeleri gerekmektedir.

İlimizde meydana gelen Hırsızlık olayların önlenebilmesi, faillerinin yakalanması, tespiti, delillerin ve suç eşyalarının ele geçirilebilmesi, Huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amaçlı, olaylarının yoğunlukla meydana geldiği saatler, bölge ve mahaller dikkate alınarak birimlere ait ekiplerin koordinasyonu ile planlı bir şekilde ağırlık verilerek Asayiş Uygulamaları yapılmıştır. Yapılan çalışmalarda; Evden Hırsızlık, İşyerinden Hırsızlık, Otodan hırsızlık, Kapkaç yolu ile hırsızlık olayları ile ilgili olarak son bir hafta içerisinde toplam 11 şüpheli şahıs suçüstü yakalanarak adli mercilere sevk edilmiştir. Vatandaşlarımızın yapacağı yoğun Ramazan alış verişi nedeniyle alış veriş merkezinin bulunduğu bölgelerde ve gezi/ziyaret yerlerinde tenha yerleri seçmemeleri, değerli eşyalarını oto içerisinde bırakmamaları, başkaları tarafından görülecek şekilde teşhir etmemeleri, Vatandaşlarımızın kısa süreli de olsa otolarından ayrıldıklarında, kapı ve pencerelerinin kapalı ve kilitli olup olmadığım kontrol etmeleri gerekmektedir. İftar ve teravih Namazı vakitlerinde, halkın kalabalık olduğu bölgeler ve araç trafiğinin yoğun olduğu güzergâhlara Cuma ve Sabah namazları öncesinde ve sonrasında ekip ve sivil personel sayısı arttırılmış, vatandaşlarımızın daha huzurlu bir şekilde Ramazan ayını geçirmeleri amacıyla gerekli Asayiş ve Trafik tedbirleri üst seviyede alınmıştır. Ramazan ayı süresince sahura kadar açık olan umuma açık yerlerde gerekli denetimlere devam edilecektir.”

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com