Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Emniyetten çekilen araçlarla ilgili açıklama

Emniyetten çekilen araçlarla ilgili açıklama

Şanlıurfa kent merkezinde araç çekimleri ile ilgili Emniyet Müdürlüğünden açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2013 Cuma 11:45
Emniyetten çekilen araçlarla ilgili açıklama

İşte o açıklama; “28.05.2013 tarihli http://www.kanalurfa.com internet sitesi üzerinde yayınlanan “Rastgele Araç Çekimine Vatandaş Tepkisi” konulu haberde Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ihale usulü ile trafikte olumsuz park yapan araçların çekimi konusunun özelleştirilmesinin ardından rastgele araç çekimi yapıldığı iddia edilmiştir.

 

Konu ile ilgili olarak Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü tarafından özel çekicilerinin özelleştirilmesi ve ihale usulü ile yetki verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Araç çekim işlemi yapacak olan çekicilere, ilgili mevzuat kapsamında İl Trafik Komisyonu tarafından, Şanlıurfa Valiliği tarafından çıkarılan “Muhafaza Amaçlı Araç Çekme ve Otopark Açma Yönergesi” ne istinaden yetki verilmektedir. Yetki verilen bu çekiciler yetki verilmeden önce ve sonra düzenli aralıklarla İl Trafik Komisyonu tarafında oluşturulan “Muhafaza Amaçlı Araç Çekme ve Otopark Denetleme Komisyonu” tarafından denetlenmektedir.

 

Araçların çekilmesi ile ilgili olarak, trafiği düzenlemek ve denetlemekle görevli olan polis memurları tarafından uygunsuz park eden ve trafik güvenliğini tehlikeye sokan araçlar, önce megafonla uyarılmakta, sahibine ulaşılamaması durumunda en son çare olarak aracın çekilmesine karar verilmektedir. Kesinlikle araçların çekilmesi polis gözetiminde yapılmakta olup, özel çekicilerin polisin izni olmadan araç çekme yetkisi bulunmamaktadır.

 

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 59, 60 ve 61 inci maddelerinde duraklama ve park etmenin yasaklandığı hal ve yerler ile yasaklara aykırı park edilmiş araçların trafik zabıtasınca kaldırılabileceği açıkça belirtilmiştir. Kanal Urfa internet sitesinde yayınlanan görüntüde çekilen araç “otobüs durağı içerisi ve araç çekilir levhası önüne” park etmesi sebebiyle ilgili mevzuata uygun olarak çekilmiştir. Dolayısıyla yapılan haberin asılsız olduğu açıkça görülmektedir” denildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da iki katlı ev çöktü, 1 kişi yaralandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com