Advert
Advert
Advert

Emniyet, Urfa bombacısı haberini yalanladı

Hürriyet gazetesinin “Urfa’da 50 kilo bomba ile bir teröristin” olduğu yönündeki haberi Şanlıurfa Emniyet müdürlüğü yalanladı. “Böyle bir terörist ve bomba yok” dedi

Emniyet, Urfa bombacısı haberini yalanladı
Emniyet, Urfa bombacısı haberini yalanladı

Çıkan haberlerin Sansasyonel olduğuna vurgu yapan Emniyet Müdürlüğü, bu tür haberlerin yetkililerce teyit edildikten sonra yayımlanmasını istedi.

 

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi; “Gaziantep ilinde meydana gelen müessif olay ile ilgili bazı yazılı ve internet medyasında ilimizi ilgilendiren ve gerçeği yansıtmayan yayınlar yapılmaktadır.

 

Bu haberlerde özetle; Yakalanan bir teröristten alınan bilgide PKK’nın Şanlıurfa’da bombalı saldırı yapacağının öğrenildiği, bu bilginin Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’ne ve İl Jandarma Komutanlığı’na “acil” notuyla aktarılarak önlem alınmasının istendiği, 13 Ağustos’ta güvenlik güçlerinin şehirde sansasyonel eylem hazırlığı yapan bir teröristi 50 kilo plastik patlayıcı ile birlikte ele geçirdiği, sorgulanan teröristin Gaziantep’te de bombalı eylem hazırlığı yapıldığını itiraf ettiği, bu bilginin gizli tutularak önce Emniyet Genel Müdürlüğü ve sonrasında Gaziantep’e aktarıldığı iddia edilmektedir.

 

İlimize bombalı saldırı yapılacağına dair herhangi bir bilgi gelmediği gibi 50 kilo plastik patlayıcı ile yakalanan bir terörist de mevcut değildir. Haberde yer alan ve yukarıda özetle verilen bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

 

Özellikle son dönemde halkımızın hassasiyet kazandığı konularda yapılan haberlerin gerçek bilgiler ışığında oluşturulması gerekmektedir. Bu da alınan bilgilerin yetkin makamlarca teyit edilmesine bağlıdır. Yapılmış olan bu haberlerin, gerçekler araştırılmadan özensiz bir çalışma ile ortaya konduğu ve kamuoyunu yanılttığı görülmüştür” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır