Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Emniyet; Motosiklet sürücülerine aman yok

Emniyet; Motosiklet sürücülerine aman yok

Trafik kazalarının genellikle motosikletten kaynaklandığını belirten Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü; “Ehliyetsiz motosiklet kullananlara aman verilmeyecek” dedi.

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2012 Çarşamba 16:24
Emniyet; Motosiklet sürücülerine aman yok
Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada; “Yaz aylarının gelmesiyle birlikte şehrimizde motosiklet ve motorlu bisiklet kullanımında artış yaşanmaktadır. Buna paralel olarak bu araçların birçoğunun ehliyetsiz kişiler tarafından kullanılmakta olduğu tarafımızdan müşahede edilmektedir. İstatistikî verilerimiz göstermektedir ki; İlimizde meydana gelen trafik kazaların neredeyse yarısı, ehliyetsiz sürücülerin yaptığı ölümcül kural ihlallerinden kaynaklanmaktadır. Bu durum trafikte kurallara uygun şekilde seyri sefer eden sürücülerimizi ve yayalarımızı zor durumda bırakmakta ve mağdur etmektedir. Bu nedenledir ki; motosiklet sorunu, Şanlıurfa’mızın ve Şanlıurfalıların sıklıkla dile getirdikleri ve şikâyetçi oldukları önemli bir sorundur. İlimizin huzur ve güvenliğini sağlamayı kendisine misyon edinmiş bir kurum olan İl Emniyet Müdürlüğümüz, şimdiye kadar bu konuda yapmış olduğu uygulama ve denetimleri bundan böyle daha da sıklaştıracaktır. 

Bu minvalde İl Emniyet Müdürlüğü olarak; 
-  toplumun can güvenliğini tehdit eder şekilde ehliyetsiz araç kullanılması, 

- motosiklet ve motorlu bisikletlerin yaya kaldırımı üzerinde yayalarımızın güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde kullanılması ve gelişigüzel park edilmesi konularında;

yapılacak uygulama ve denetimler bundan böyle daha da sıklaştırılacaktır. Motosiklet terörüne son verilmesi toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren bir konudur ve İlimizin ortak arzusudur. İlgili birimlerimiz tarafından atılan bu önemli adımın, değerli basınımız ve kamuoyumuz nezdinde büyük destek bulacağına inancımız tamdır” denildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehit Muhammet Fatih Safitürk'ün ismi Akçakale’de yaşayacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com