Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Emniyet Hakkında Suç Duyurusu

Emniyet Hakkında Suç Duyurusu

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2011 Çarşamba 13:43
Emniyet Hakkında Suç Duyurusu

Şanlıurfa'da Ortak Payda Derneği Emniyet Müdürlüğü hakkında suç duyurusunda bulundu. Dernek tarafından yapılan yazılı açıklamada "Kamuoyunca bilindiği üzere, Şehrimizin ulaşım problemi gün geçtikçe artmakta ve yetkililerce günlük çözümler üretilmektedir. Çözümlerin kalıcı olması için trafik konusunda kapsamlı bir planın ve bu plana dayalı sistemli bir uygulamanın olması elzemdir. Aksi halde önümüzde 5 yıl içerisinde bu sorun, daha da büyüyecek ve ulaşımı -belki de- bir daha çözülemez hale getirecektir. Bu genel tespitimizin yanında bugün daha özel bir soruna değinmek istiyoruz. Bu da şehrimiz de adeta “trafik terörü” oluşturan kamyonlara ilişkindir. Bu taşıtların şehir içerisinden geçmesi taşıdıkları yük ne olursa olsun ve güzergahları nereyi gösterirse göstersin ciddi ve sıkıntılı durumlar oluşturmaktadır. Son günlerde emniyet müdürlüğünün bu kapsamdaki denetlemeleri olmakla birlikte yeterli olmadığını tespit etmiş bulunmaktayız.

Taşıdığı yükler açısından ise kamyonların daha büyük sıkıntılar yaşattığı/yaşatacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Zira, LPG türü yanıcı ve yakıcı madde taşıyan araçların yerleşim birimleri içerisinden geçmesi trafik politikamızın şans eseri bizi kurtaracak kadar eksiklik içinde olduğunu göstermektedir. Zira bu tip bir olayın yaşanmamış olması kesinlikle yaşanmayacağı anlamına gelmez. Bir çok kimsenin ölümü ile sonuçlanan ve kamyonların sebep olduğu kazaların sayısı oldukça fazladır.

En son 4 ocak 2010 tarihinde meydana gelen kaza; Fırat Kongül isimli küçük çocuğun ölümüne neden olan kaza da yine “kamyon” vardı…. Bu örnekleri arttırmak mümkündür, son beş yıl içersinde ilimizde (şehir merkezinde) kamyonların sebep olduğu/ karıştığı kaza sayısı yaklaşık olarak 450 dir. Bu gidişe “dur” denilmeli ve kamyoların şehir içine girişi kesinlikle engellenmeli, görevinde savsama gösterenlerin cezalandırılması sağlanmalıdır. Biz de bu amaçla bugün burada ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bundan sonraki aşamada hemşerilerimizin bu konuya hassasiyet göstermesini ve mücadele etmesini beklemekteyiz. Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur" denildi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com