Reklamı Geç
Advert
Advert

Emniyet Hakkında Suç Duyurusu

Emniyet Hakkında Suç Duyurusu
Emniyet Hakkında Suç Duyurusu

Şanlıurfa'da Ortak Payda Derneği Emniyet Müdürlüğü hakkında suç duyurusunda bulundu. Dernek tarafından yapılan yazılı açıklamada "Kamuoyunca bilindiği üzere, Şehrimizin ulaşım problemi gün geçtikçe artmakta ve yetkililerce günlük çözümler üretilmektedir. Çözümlerin kalıcı olması için trafik konusunda kapsamlı bir planın ve bu plana dayalı sistemli bir uygulamanın olması elzemdir. Aksi halde önümüzde 5 yıl içerisinde bu sorun, daha da büyüyecek ve ulaşımı -belki de- bir daha çözülemez hale getirecektir. Bu genel tespitimizin yanında bugün daha özel bir soruna değinmek istiyoruz. Bu da şehrimiz de adeta “trafik terörü” oluşturan kamyonlara ilişkindir. Bu taşıtların şehir içerisinden geçmesi taşıdıkları yük ne olursa olsun ve güzergahları nereyi gösterirse göstersin ciddi ve sıkıntılı durumlar oluşturmaktadır. Son günlerde emniyet müdürlüğünün bu kapsamdaki denetlemeleri olmakla birlikte yeterli olmadığını tespit etmiş bulunmaktayız.

Taşıdığı yükler açısından ise kamyonların daha büyük sıkıntılar yaşattığı/yaşatacağı kaçınılmaz bir gerçektir. Zira, LPG türü yanıcı ve yakıcı madde taşıyan araçların yerleşim birimleri içerisinden geçmesi trafik politikamızın şans eseri bizi kurtaracak kadar eksiklik içinde olduğunu göstermektedir. Zira bu tip bir olayın yaşanmamış olması kesinlikle yaşanmayacağı anlamına gelmez. Bir çok kimsenin ölümü ile sonuçlanan ve kamyonların sebep olduğu kazaların sayısı oldukça fazladır.

En son 4 ocak 2010 tarihinde meydana gelen kaza; Fırat Kongül isimli küçük çocuğun ölümüne neden olan kaza da yine “kamyon” vardı…. Bu örnekleri arttırmak mümkündür, son beş yıl içersinde ilimizde (şehir merkezinde) kamyonların sebep olduğu/ karıştığı kaza sayısı yaklaşık olarak 450 dir. Bu gidişe “dur” denilmeli ve kamyoların şehir içine girişi kesinlikle engellenmeli, görevinde savsama gösterenlerin cezalandırılması sağlanmalıdır. Biz de bu amaçla bugün burada ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bundan sonraki aşamada hemşerilerimizin bu konuya hassasiyet göstermesini ve mücadele etmesini beklemekteyiz. Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur" denildi.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi