Advert
Advert
Advert

EMITT fuarında Ş.Urfa farkı

EMITT fuarında Ş.Urfa farkı
EMITT fuarında Ş.Urfa farkı

Şanlıurfa; Balıklıgöl kemerleriyle çevrili 350m2'lik alan ile fuarın en büyük ve en görkemli  standı olarak ilgi odağı haline geldi. Tarihi Harran Evleri, Göbekli Tepe Stelleri, Urfa Kalesi Sütunları, Halepli Bahçe Mozaikleri, yöresel Urfa mutfağı ikramı ve Sıra Gecesi ekibiyle Şanlıurfa İstanbul'daydı.

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba evsahibi olarak standı ziyaret eden misafirleri urfa misafirperverliği ile ağırladı. Şanlıurfa, Turizm'de marka olmanın bilinciyle, oteller, konukevleri ve seyahat acentalarına stant alanında yer ayırarak yerli ve yabancı tur operatörleriyle rezervasyon bağlantıları yapmalarına olanak sağladı.

Şanlıurfa Standı'nı İstanbul Valisi Muammer Güler, Mardin Valisi Hasan Duruer, Bursa Valisi Şahabettin Harput, İstanbul'daki Şanlıurfa dernekleri temsilcileri, Şanlıurfalı İşadamları ziyaret ettiler.

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Turizm Fuarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Şanlıurfa 11,500 yıllık tarih ve kültür birikimine sahip olan inanç turizmi yönünden zengin potansiyeli bünyesinde barındırmaktadır. Şanlıurfa, tarihi süreç içerisinde önemli değerler üretmiş ve ürettiği bu değerleri de bütün dünyayla paylaşmıştır. Peygamberlerin Atası Hz. İbrahim'in beldesi Şanlıurfa, 2010 yılında yapacak olduğumuz çalışmalarla çok daha geniş kitlelere tanıtılacak ve turizm pastasından hak ettiği payı alacaktır. Bu anlamda, belediyemizle, ticaret odamızla, ŞURKAV ile birlikte bu fuarı organize ettik. Emeği geçen bütün çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." Dedi.

Fuar, 14 Şubat Pazar gününe kadar ziyaretçilere açık.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler