Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Emine Erdoğan Şanlıurfa'da maharetini gösterdi

Emine Erdoğan Şanlıurfa'da maharetini gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Şanlıurfa'da hamarat eller çarşısını gezerken el işi yaptı.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2017 Cumartesi 14:02
Emine Erdoğan Şanlıurfa'da maharetini gösterdi

Sosyal Belediyeciliği geliştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin kadınlara yönelik yaptığı bölgenin ilk sosyal tesisi olma özeliğini taşıyan "Hamarat Eller Çarşısı"nın konuğu bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan oldu.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kadın ve Aile Şube Müdürü ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin eşi Sema Çiftçi'nin eşlik ettiği Emine Erdoğan'a çarşıda el işi, yöresel mutfak ve gıda ürünleriyle ilgili bilgi verildi.

 

Yöresel mutfağı inceleyen Erdoğan, yemeklerin yapımı hakkında bilgi aldı. Daha sonra gıda ürünleri ve el işlerinin olduğu bölüme geçen Erdoğan, detaylı bilgi aldı.

 

Kadınlara yönelik olarak açılan çarşının kadınlara sağlayacağı ekonomik katkının aile bütçesine ek gelir sağlayacak olmasından dolayı önemli olduğunu belirten Emin Erdoğan, Şanlıurfa Belediyesine teşekkür etti. Erdoğan, çarşının faaliyetlerini beğendiğini belirterek, kadınlara başarılar diledi.

 

Şanlıurfa'da yapılan "Hamarat Eller Çarşısı"nın bölgede ilk sosyal tesisi olma özeliğini taşıdığına dikkat çeken Sema Çiftçi: "Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Emine Erdoğan hanımefendi ve misafirlerimiz çarşıyı beğendi" dedi.

 

Erdoğan, çarşıda el işi imalatını inceledi. Daha sonra yöresel mutfakta yapılan yemeklerin tek tek tadına baktı.

 

HAMARAT ELLER ÇARŞISI

 

Sanat Galerisi, El Sanatları Ürünleri, Yöresel Ürünler, Mutfak, Kafeterya ve Çocuk Oyun Merkezi olmak üzere 6 sosyal bölümden oluşan yerli ve yabancı turistlere hitap edebilecek tarzda hazırlanan "Hamarat Eller Çarşısı"nın birinci bölümünde Filmografi, Tezhip Ebru ve Resim gibi el emeği ürünlerin birleştiği sanat galerisi yer alırken, ikinci bölümde Büyükşehir Belediyesine bağlı 8 kadın destek merkezi bünyesindeki kursiyerlere ait el sanatları ürünleri, üçüncü bölümde ise biber salçası, domates salçası, pekmez, nar ekşisi kesme, çekecek, bastık ve kışlık kurutmalığa kadar her türlü yöresel gıdalar yer alıyor.

www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com