Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Emine Erdoğan AP de konuştu

Emine Erdoğan AP de konuştu

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2010 Perşembe 21:20
Emine Erdoğan AP de konuştu

Avrupa Parlamentosu'nda düzenlenen "Avrupa Birliği Sürecinde Türk Kadını" konulu panelde konuşan Emine Erdoğan, Türk kadınının modernleşmenin, ilerlemenin ve kalkınmanın önemli bir faktörü olduğunu söyledi.
Erdoğan, "Avrupa Birliği'nin, özellikle Avrupa Kadın Hareketi'nin, Türk kadının değişimci ruhuyla daha da zenginleşeceğini, güç kazanacağını hatırlatmakta yarar duyuyorum. Açıkçası bizler AB'yi her zaman büyük bir aile olarak gördük. Farklı dillere farklı renklere farklı inançlara rağmen Avrupa, evrensel değerleri bir üst çatı olarak inşa etmek açısından önemli bir mesafe kaydetti ve bu çatı altında paylaşmayı dayanışmayı yücelten bir aile reisiydi" dedi.
Türk kadınlarının gelişimde önemli bir faktör olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "Türkiye'de kadınlar AB'ye katılım konusunda her zaman güçlü bir irade ortaya koymakta, yaşanan demokratik dönüşümün ana dinamitlerinden biri olmaktadır. Türk kadını her zaman modernleşmenin, ilerlemenin, kalkınmanın önemli bir faktörü olmuştur. Türk kadını bundan sonra da, AB'ye katılım sürecinin her türlü katkıyı yapmaya uyum sürecinin toplumsuz alanda sorunsuz bir şekilde devam etmesi için destek vermeye devam edecektir"
ifadelerini kullandı.
Panelde Emine Erdoğan'ın yanı sıra Avrupa Birliği İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle de birer konuşma yaptı.
Panelin ardından Emine Erdoğan ve beraberindekiler Sertap Erener konserini dinlemek üzere Avrupa Parlamentosu'ndan ayrıldı.
İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Washington karıştı! sular durulmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com