Advert
Advert
Advert

Emine Erdoğan AP de konuştu

Emine Erdoğan AP de konuştu
Emine Erdoğan AP de konuştu

Avrupa Parlamentosu'nda düzenlenen "Avrupa Birliği Sürecinde Türk Kadını" konulu panelde konuşan Emine Erdoğan, Türk kadınının modernleşmenin, ilerlemenin ve kalkınmanın önemli bir faktörü olduğunu söyledi.
Erdoğan, "Avrupa Birliği'nin, özellikle Avrupa Kadın Hareketi'nin, Türk kadının değişimci ruhuyla daha da zenginleşeceğini, güç kazanacağını hatırlatmakta yarar duyuyorum. Açıkçası bizler AB'yi her zaman büyük bir aile olarak gördük. Farklı dillere farklı renklere farklı inançlara rağmen Avrupa, evrensel değerleri bir üst çatı olarak inşa etmek açısından önemli bir mesafe kaydetti ve bu çatı altında paylaşmayı dayanışmayı yücelten bir aile reisiydi" dedi.
Türk kadınlarının gelişimde önemli bir faktör olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "Türkiye'de kadınlar AB'ye katılım konusunda her zaman güçlü bir irade ortaya koymakta, yaşanan demokratik dönüşümün ana dinamitlerinden biri olmaktadır. Türk kadını her zaman modernleşmenin, ilerlemenin, kalkınmanın önemli bir faktörü olmuştur. Türk kadını bundan sonra da, AB'ye katılım sürecinin her türlü katkıyı yapmaya uyum sürecinin toplumsuz alanda sorunsuz bir şekilde devam etmesi için destek vermeye devam edecektir"
ifadelerini kullandı.
Panelde Emine Erdoğan'ın yanı sıra Avrupa Birliği İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle de birer konuşma yaptı.
Panelin ardından Emine Erdoğan ve beraberindekiler Sertap Erener konserini dinlemek üzere Avrupa Parlamentosu'ndan ayrıldı.
İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu