Advert
Advert
Advert

Emin İzol'dan toplu taşımayla ilgili açıklama

Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, şuanda Şanlıurfa Belediyesi olarak Belsan aracılığıyla 202 adet toplu taşıma aracıyla halka hizmet ettiklerini belirterek, “Şuanda mevcut araçlarımız Urfa’da toplu taşımanın yükünü kaldıramıyor. Araç sayımız yetersiz” dedi.

Emin İzol'dan toplu taşımayla ilgili açıklama
Emin İzol'dan toplu taşımayla ilgili açıklama

Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, Şanlıurfa’da ki toplu taşıma araçlarının son durumuyla ilgili gazetemize açıklamada bulundu. Şanlıurfa Belediyesi olarak kentte Belsan Şirketi tarafından toplu taşımanın yerine getirildiğini belirten İzol, “Yaklaşık 1 buçuk yıldır toplu taşımada çıtamızı yükseltiyoruz. Daha önce bu sisteme girmeden önce araç sayımız 275 adetti. 275 araç ile taşınan yolcu sayısı 90 Bin civarındaydı. Şuanda bizim 202 adet aracımız var. Bunun 75 tanesi Şanlıurfa Belediyesi’nin, diğer 127 adette özel sektörden kiraladığımız araçlardır. 202 araçla şuanda taşıdığımız yolcu sayısı 130 Bin civarında ve bu sayı da her geçen gün artıyor” dedi.

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampusunda okuyan öğrencilerin geçtiğimiz günlerde otobüs sefer azlığına işaret ederek eylem yaptıklarını hatırlatan İzol, “Öğrencilerimiz Belediyemize de gelerek şikâyetlerini aktardılar. Kendileriyle görüştüğümüzde, sefer sayılarının az olduğundan bahsettiler. Şuanda mevcut araçlarımız Urfa’da toplu taşımanın yükünü kaldıramıyor. Bunun içinde 1 ay önce Meclisimizde 50 aracın alımıyla ilgili talebimiz olmuştu ancak meclisimiz bunu ret etti. İnşallah sağduyu ile bu talebimiz tekrar gündeme gelir ve bu araç alımıyla ilgili Meclis yetki verir, bizde Şanlıurfa Belediyesi olarak bu araçların peyderpey alımını gerçekleştiririz” diye ifade etti.

 

50 araç alınırsa nerelerde kullanılacak?

İzol, 50 otobüsün onaylanması durumunda nerede kullanılacağının cevabını da verdi. Amaçlarının tek araç ile vatandaşları istedikleri yere götürmek olduğunu vurgulayan İzol, “Yani şuanda ihtiyaç nedir? İhtiyaç bizim yaptığımız tespitlere göre şudur; TOKİ’den Osmanbey Kampusuna, Karaköprü’den Osmanbey Kampusuna, Eyübbiye’den direk Osmanbey kampusuna çapraz hatlarla trafiği rahatlatmak. Ayrıca şehir içinde olan hatlar olmayacak. Çevre yollarını kullanaraktan hem toplu taşımayı rahatlatmış olacağız hem de trafiği rahatlatmış olacağız” şeklinde konuştu.

HABER:ORHAN KOYUNCU / Sembol

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu