Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Emekliyi Yalancı Durumuna Düşürdüler

Emekliyi Yalancı Durumuna Düşürdüler

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2010 Perşembe 15:22
Emekliyi Yalancı Durumuna Düşürdüler

Emekli Bir-Sen  Ş.Urfa İl temsilcisi  Mehmet İMRE Çalışma Bakanı Ömer Dinçer’in Emekliyi Yalancı Durumuna Düşürdüğünü söyledi.

 

Emekli Bir-Sen  Ş.Urfa İl temsilcisi  aynı zamanda sitemizin de değerli yazarı olanMehmet İMRE, yaptığı açıklamada Şöyle dedi: “Emeklilere promosyon sözü veren ancak bu sözü yerine getirmeyen Çalışma Bakanı Ömer Dinçer ile SGK Başkanı M. Emin Zararsız’ın istifasını istiyoruz. Çünkü emeklileri mağdur ederek yalancı durumuna düşürdükleri için istifa etmeye davet ediyoruz.

 

Bakan Dinçer, Bizi “Yalancı Durumuna” Düşürdü

Çalışma Bakanı Ömer Dinçer’i 02.06.2010 tarihinde ziyaret eden genel başkanız emeklilerinde bankalardan promosyon alması konusunda Dinçer’den söz almıştı aradan geçen altı aya rağmen bu sözün tutulmadığını görüyoruz. Ayrıca son anayasa değişikliğinde toplu sözleşme hükümlerinin emeklilere yansıtılmasıhükmü ile Emekli Sandığı emeklilerine de 80 TL yansıtılacağı vaadinde bulunmasına rağmen buda gerçekleşmemiştir.

Bakan Dinçer’in promosyon sözü sonrası emeklilerin büyük bir umuda kapıldığını bu umudun büyük bir hayal kırıklığına dönüşmüştür. Çalışma Bakanı Sayın Ömer Dinçer, Emekli Bir-Sen heyetinin önünde maaş promosyonu emeklilere de verilecek sözünü verdi. Bizde Bakanın sözüne güvenerek emekliye promosyon geliyor müjdesini kamuya açıklayarak yalancı durumuna düşürüldük. Bundan dolayıdır ki Çalışma Bakanından istifasını bekliyoruz. Ülkemizde yaşayan 9 milyon 250 bin emekliye ayrımcılık yapılmıştır. 2007’den bu güne kadar 2007/21, 2008/18 ve 2010/17 sayılı Başbakanlık genelgesi ile çalışanlar maaş aldıkları bankalardan Promosyon alırlarken emeklilerin mağduriyeti halen devam etmektedir.”

SGK Başkanı da İstifa Etmeli

Emekli bir sen olarak SGK Başkanı M.Emin Zararsız’ın da sayın bakanla birlikte istifalarını,  “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile SGK Başkanı da kendi kurum personellerine maaş aldığı bankalardan promosyon alırlarken, biz emeklilerin hakkı olan maaş promosyonumuzdan ise kimlerin istifade ettiği bilinmemektedir. Ayrıca Zararsız kendi personelinin promosyon alması için ilgili bankalara (emeklilerin maaşlarını da size yansıtırım pazarlığı yaptığı iddia edilirken)  emeklilerin göz ardı edilmesi bizleri derinden üzmektedir. Açlık ve yoksulluk sınırları içerisinde kalan ömürlerini sürdüren emeklilerin Promosyona daha çok ihtiyacı olduğunu kabul etmesine rağmen bugüne kadar her hangi bir olumlu gelişme olmamıştır. Emekliler kafeste keklik’mi dir bilhassa siyasilerin gözünde Emekliler ipoteklimidir. Emekli sandığı emeklisi ile çalışanın maaş farkı yarı yarıya düşerken, buda yetmiyormuş gibi banka sadakası vadinde bulunan Sayın Dinçer ve Zararsızı emeklilere karşı dürüst olmaya ve bu duyarsız tavırlarından dolayı istifaya davet ediyoruz.”

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesinden çıkard

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com