Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Emekliye maaşa göre promosyon

Emekliye maaşa göre promosyon

Emekliye promosyonun detayları netleşmeye başladı.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2016 Pazar 14:12
Emekliye maaşa göre promosyon

Bayram öncesi tamamlanan ve Başbakan’a sunulacak olan emekliye promosyon sisteminin detayları belli olmaya başladı. Buna göre maaşı yüksek olan emekli daha fazla promosyon alacak. Bankada ücretini daha fazla tutanlar da diğerlerine göre avantajlı olacak. 11 milyon emeklinin dört gözle beklediği promosyon çalışmasının detayları belli olmaya başladı. Tamamlanan çalışma BaşbakanBinali Yıldırım'ın kararı sonrası uygulamaya geçecek. Bayram öncesinde biteceği beklenen çalışma böylece tamamlanmış oldu. Kararın ardından da ödemelerle ilgili süreç başlayacak. Yapılan çalışmaya göre yüksek maaşalan emeklilerin promosyonu da ona göre yüksek olacak. Böylece memurlardaki gibi maaşa göre promosyon sistemi emekliler için de uygulanacak. Ancak en az promosyon 500lira olacak ve eklenecek miktar bunun üzerine ilave edilecek. Promosyonu yükseltecek ikinci kriter ise emeklilerin paralarını kullanma biçimi olacak. Maaşlarının tamamını hemen çeken emekliler daha az promosyon alırken bankada tutma süresi uzadıkça miktar da artacak. Banka ürünlerini kullanan, parasını hemen çekmeyen emekliler daha yüksek promosyon alacak. Yeni emekli olanlar da seçtikleri bankaya göre en az 500 lira promosyon alacak. Daha sonra bu iki kritere göre onların da promosyonları yükselecek. Daha sonraki aşamalarda bu taban fiyatın 700 lirayakadar çıkabileceği belirtiliyor.

2 YA DA 3 YIL OLACAK

Promosyon ödenmesi için yapılacak sözleşmelerin 2 ya da3 yıllık olması planlanıyor. Buna göre anlaşma yapıldıktan sonra para emeklinin hesabına geçecek. Bundan sonra 2 ya da 3 yıl ne kadar sözleşme yapıldıysa emekli maaşını o süre içinde ilgili bankadan alacak ve banka değiştiremeyecek. Bankaların promosyon karşılığında kredili mevduat hesabı ya da kredi kullanma gibi mecburiyetler getirmesine ise izin verilmeyecek.

Kaynak:Takvim

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com