Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Emekli Vaiz, kimi Allah’a havale etti?

Emekli Vaiz, kimi Allah’a havale etti?

Balıklıgöl Platosu içerisinde bulunan Hasan Paşa Camii içerisinde bulunan göle serinlemek için giren çocuklar Emekli Vaiz Ahmet Saraoğlu’nu kızdırdı.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 12:10
Emekli Vaiz, kimi Allah’a havale etti?

Saraoğlu, camii içerisinde serinleyen çocuklara çözüm bulamayan Devlet yetkililerini Allah’a havale etti.

 

Şanlıurfa’da hemen hemen her yıl yaz aylarında küçük yaştaki çocuklar, serinlemek için Hasan Paşa Camii içerisinden geçen ve Balıklıgölden gelen suyun devamı olan küçük kanala giriyorlar. Suya girerek yüzen çocukların yaptıkları gürültülerin, camide namaz kılan cemaati rahatsız ettiği ortaya çıktı. Bugün  Cuma Hutbesinde konuşan Emekli Vaiz Ahmet Saraoğlu, hutbenin sonunda ailelere ve Devlet yetkililerine seslendi. Hasan Paşa Camii’nde suya giren çocuklarla ilgili konuşan Saraoğlu, “Çocuklarınız boğulmasın diye Devlethavuzlar yaptı. Ancak halen çocuklar Hasan Paşa Camii’nin içinden geçen suya giriliyorlar. Camide namaz kılanları rahatsız ediyorlar. Aileler bu çocuklara sahip çıksınlar. Buna bir çözüm bulunsun. Bu çocuklara serinlemek için çözüm bulamayan yetkilileri de Allah’a havale ediyorum” dedi.

Bu arada aldığımız bilgiye göre; Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ile İl Müftüsü İhsan Açık’ın, Cuma namazının ardından Hasan Paşa Camisi’ne giderek yaşanan sorunu yerinde gördüler.

Urfastar

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com