Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Emekli Bir-sen: Suriye’deki katliamı Şiddetle ve nefretle kınıyoruz

Emekli Bir-sen: Suriye’deki katliamı Şiddetle ve nefretle kınıyoruz

Suriye'de bir kandil gecesinde yaşanan, çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu,500 den fazla ölünün ve binlerce yaralının meydana geldiği, Sivil halk katliam vahşetini şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2012 Pazartesi 16:03
Emekli Bir-sen: Suriye’deki katliamı Şiddetle ve nefretle kınıyoruz
Edinilen bilgilere göre, uzun zamandan beri Suriye’de meydana gelen olaylarda yüzlerce kişi ölmüş ve bir çok yaralı hastanelere taşınırken, Top ve havan atışlı taarruzla, kol ve bacaklarının kopması sonucu, yüzlerce kişi sakat kalmıştır.

Bütün bunlar olurken, BM’ ler vahşetin durdurulması yönünde bir türlü karar alamayınca, katliamların devamına seyirci kalınmaktadır. Bunlarda sonuncusuda Mevlit Kandilinin olduğu gece yaşanmış, Suriye lideri diktatör ESED in askerleri gece vakti sivil halka karşı top yekûn harekâta geçerek, Hama ve Humus şehirlerinde büyük bir sivil halk katliamını gerçekleştirmiştir.

Bu katliamlar olurken, maalesef Müslümanız diyen bölge ülkelerinden ses çıkmadığı gibi, İran, Lübnan, Irak kılını bile kıpırdatmadan seyirci kalıyor, Rusya ve Çin karar tasarısını veto etmek suretiyle müslümanın müslümanı katletmesine çanak tutuyorlar.

Katliama tabi olanlar, her şeyden önce insandır, akrabalarımızdır, ayrıca dökülen kan Müslüman kanıdır. Müslümanların göz göre göre öldürülmesi, görmezlikten gelinecek bir olay değildir. Bütün bu olaylara Türkiye iç işleri meselesidir diye sessiz kalmayıp, her şeyden önce İnsanlık dramını dünya kamuoyunun gözünden uzak tutmamak için girişimlerine devam etmelidir.

Suriye’nin lideri diktatör ESED katliamlarına son vermeli, Suriye’de bir an evvel barışın sağlanması için uluslar arası çaba sarf edilmeli diyor, Mübarek gecede yapılan bu katliamı şiddetle ve nefretle kınadığımızı kamuoyunun bilgisine arz ediyoruz.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com