Advert
Advert
Advert

Elektrik Kesintilerinin Nedeni Belli Oldu

Elektrik Kesintilerinin Nedeni Belli Oldu
Elektrik Kesintilerinin Nedeni Belli Oldu


Elektrik kesintilerini gerekçe gösterenlerin son günlerde gerçekleştirdiği eylemler üzerine Dicle Elektrik, yazılı bir açıklama yaparak, elektrik kesintisi nedeniyle protestoların yaşandığı bölgelerde kayıp kaçak oranının yüzde 90’larda gerçekleştiği, kesintilerin de bu aşırı kaçak elektrik kullanımından kaynaklandığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, Dicle Elektrik dağıtım bölgesinde yer alan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta Türkiye ortalamasının 3 katı elektrik kullanılmasına rağmen, kayıp kaçak elektrik oranının yüzde 75’in üzerinde olduğuna dikkat çekildi. Şehir merkezlerinin dışında kalan kırsal kesimde bu oranının yüzde 90 seviyesini aştığı ve bu durumun ‘sürdürülemez’ olduğuna da yer verilen açıklamanın devamında şöyle denildi:
‘’Son günlerde elektrik kesintisi bahanesi ile olayların olduğu yerler kayıp kaçak oranının yüzde 90’ın üzerinde olduğu bölgelerdir. Bu yüksek kayıp kaçak oranı nedeniyle altyapı kaldırmakta zorlanıyor. Arıza bakım onarım ihtiyacı doğuyor. Eğer bu bölgelerde kayıp kaçak oranı bu şekilde çok yüksek oranlarda olmasaydı bakım onarım ihtiyacı olmazdı, kesintiler de gerçekleşmezdi. Bu nedenle vatandaşlarımızı duyarlı olmaya kayıp kaçakla mücadele etmeye davet ediyoruz. Bölgede kaçak elektrik kullanımında mevcut durumun sürmesi halinde, maalesef istenmeyen ve sistemin kendini korumasından kaynaklı elektrik kesintileri de kaçınılmaz olacaktır. Ekiplerimiz, bölge genelinde bu sebepten ötürü yaşanan ve yaşanabilecek arızaları giderebilmek için 24 saat esasına göre görev yapmaktadırlar.’’

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle